PoradyLajfhakiSposób na pluskwy w hotelu. Włóż pod pościel, a odstraszy je na 100%!

Sposób na pluskwy w hotelu. Włóż pod pościel, a odstraszy je na 100%!

sposób na pluskwy w hotelu fot. genialne / Getty images
sposób na pluskwy w hotelu fot. genialne / Getty images
26.08.2023 11:24

Kiedy wchodzisz do pokoju hotelowego, to na pewno sprawdzasz, czy masz miękkie łóżko. Jednak nie ma nic bardziej niebezpiecznego, ponieważ przed zakwaterowaniem należy sprawdzić jego stan. Podpowiadamy skuteczny sposób na pluskwy w hotelu.

Te malutkie owady żerują głównie w nocy, ale łatwo jest je dostrzec gołym okiem. Zazwyczaj przedostają się do pokoi na bagażach, butach lub ubraniach. Najczęściej chowają się w materacach, pościeli, a nawet na zasłonach lub tapicerkach sof. Wypróbuj te proste triki, a pluskwy już nigdy nie będą problemem.

Czym są pluskwy?

Osiedlają się jako nieproszeni goście, przez co bardzo uprzykrzają nam życie. Do ich głównego pożywienia należy krew, przez co pozostawiają charakterystyczne ukąszenia na skórze. Najczęściej te ślady są bardzo bolesne, a przede wszystkim niebezpieczne, ponieważ pluskwy przenoszą choroby. Objawy, które mogą się pojawić, to: pokrzywka, gorączka, osłabienie oraz urojenia psychiczne. Ukąszonym często może się wydawać, że pluskwy cały czas są na ich skórze. W bardzo łatwy sposób można rozpoznać tego robaka — osiąga maksymalnie 5 mm i ma płaski kształt. Warto dodać, że przed jedzeniem pasożyty te są przezroczyste, a dopiero po wypiciu krwi ofiary zyskują brunatny kolor.

Obraz

Prosty sposób na pluskwy w hotelu

Zanim zdecydujesz się na drastyczne środki chemiczne, spróbuj naturalnych metod. Okazuje się, że są o wiele bezpieczniejsze dla pomieszczeń oraz zdrowia. W pierwszej kolejności po wejściu do pokoju włóż walizki do wanny. Jest duże prawdopodobieństwo, że nowi lokatorzy przyjechali z zewnątrz na twoich bagażach. Dopiero teraz sprawdź, czy na łóżku, kanapach oraz zasłonach nie ma tych szkodników. Jeśli ich nie dostrzegasz, ale mimo wszystko ich się obawiasz, to przed każdą podróżą przygotuj kilka rzeczy. Przede wszystkim materiałowy woreczek wypełniony goździkami, który możesz śmiało schować pod materac. Mocny zapach tej przyprawy szybko odstraszy pluskwy. Waciki kosmetyczne oraz olejek lawendowy to również skuteczne połączenie na odstraszenie tych szkodników. Wystarczy nasączyć je kilkoma kropelkami aromatu, a następnie schować pod materac lub poukładać w zakamarkach pokoju. Dzięki temu na długi czas uchronisz się przed pluskwami.

Lavender herbal oil and lavender flowers on grey wooden background. Copy sapce.
Lavender herbal oil and lavender flowers on grey wooden background. Copy sapce.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także