PoradyLajfhakiSposobem z TikToka duże okna umyjesz nawet na siedząco!

Sposobem z TikToka duże okna umyjesz nawet na siedząco!

jak szybko umyć duże okna fot. freepik
jak szybko umyć duże okna fot. freepik
Adrianna Trusiuk
28.08.2023 16:18

Duże okna w mieszkaniu to marzenie wielu z nas. Dzięki nim wnętrze staje się jasne i przestronne. Takie okna stanowią ozdobę samą w sobie. Niestety, to rozwiązanie ma jedną wadę. Chodzi o mycie. Jak szybko umyć duże okna? Podpowiadamy.

Mycie okien to jeden z tych obowiązków domowych, które wykonujemy najrzadziej. Nic w tym dziwnego. To bardzo pracochłonne, a przypadku dużych okien, męczące zadanie. Na szczęście, można je sobie ułatwić, o czym świadczy viralowe nagranie opublikowane na Tik Toku.

Czym najlepiej jest myć okna?

Nie masz w domu płynu do mycia szyb? To nie problem. Możesz wyczyścić je na kilka różnych sposobów, wykorzystując do tego produkty, które masz już w domu. Wyjaśnimy tylko, że płyn do mycia naczyń rozcieńczony nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem na oknach pojawi się piana. Gdy wyschnie, pozostawi na szybie brzydkie smugi.

Jak szybko umyć duże okna? Fot. Unsplash
Jak szybko umyć duże okna? Fot. Unsplash

Zamiast płynu do mycia naczyń dodaj do wody ocet. Ocet zdezynfekuje i nabłyszczy powierzchnię. Wystarczy, że do wiadra wlejesz dwa litry ciepłej wody i pół szklanki octu. Jeśli przeszkadza ci intensywny zapach, możesz dodać także kilkanaście kropel olejku zapachowego. W tak przygotowanym roztworze zanurz czystego mopa i przetrzyj nim szyby. Po chwili staną się czyste i błyszczące, bez żadnych smug czy zacieków.

Jak szybko umyć duże okna?

Czekasz na ciepły słoneczny dzień, żeby móc w końcu umyć okna? To błąd. Kiedy jest ciepło, płyn do mycia szyb wysycha w mgnieniu oka, przez co na szybie pojawiają się nieestetyczne smugi. Okna powinno myć się w chłodny, pochmurny dzień. Dzięki lepszej widoczności, na oknach nie pojawią się zacieki.

Tiktokerka publikująca jako julia_m_si pokazała, jak szybko umyć duże okna. Czynność zajmuje jej zaledwie kilka minut. Nie potrzebujesz specjalnej myjki czy ściereczki z mikrofibry. Influencerka używa do tego... mopa. Zwykłego, płaskiego mopa. Wystarczy, że zanurzysz go w płynie do szyb, a następnie, przejedziesz nim po szybie. Nie zapomnij wydłużyć rączki mopa. W ten sposób możesz umyć okna nawet na siedząco.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także