PoradyLajfhakiSpryskaj tym deskę sedesową, a będzie lśniła jak nowa. Żółte plamy i zacieki znikną

Spryskaj tym deskę sedesową, a będzie lśniła jak nowa. Żółte plamy i zacieki znikną

patent na czyszczenie deski sedesowej, fot. Genialne
patent na czyszczenie deski sedesowej, fot. Genialne
14.10.2023 16:33

Żółte plamy na desce toaletowej, choć nie zawsze wynikają z braku higieny, budzą obrzydliwe skojarzenia. Jeśli chcesz się ich pozbyć, zastosuj nasz patent na czyszczenie deski sedesowej. Wystarczy prosty preparat, by skutecznie pozbyć się zabrudzeń.

Przyczyny powstawania żółtych śladów na desce sedesowej bywają różne. Zdarza się, że zabrudzenia są resztkami zaschniętego moczu, ale nie zawsze tak jest. Jeśli zachowujesz higienę, najprawdopodobniej deskę szpeci osad z kamienia lub przebarwienia spowodowane stosowaniem żrących środków czystości. Bez względu na przyczynę pojawienia się brzydkich śladów, zastosuj patent na czyszczenie deski sedesowej, który przywróci jej ładny wygląd. Masz do wyboru kilka opcji.

Jaki jest naturalny patent na czyszczenie deski sedesowej?

Najczęściej polecanymi środkami do czyszczenia toalety są ocet i soda oczyszczona. Są to naturalne, bezpieczne preparaty, które rzeczywiście doskonale radzą sobie z brudem. Czyszczenie octem zacznij od namoczenia w nim papierowych ręczników. Rozłóż je na desce sedesowej i zostaw na 1-2 godziny, by środek rozpuścił brud. Po upływie wyznaczonego czasu wyszoruj deskę szorstką stroną zmywaka kuchennego lub szczotką do czyszczenia toalety. Jeśli zabrudzenia nie będą chciały łatwo zejść, ponownie polej deskę octem. Na zakończenie przetrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Mycie sodą oczyszczoną zacznij od nałożenia na powierzchnię deski swojego ulubionego środka czyszczącego. Pozostaw go na 5-10 minut. W tym czasie przygotuj pastę z 1/4 opakowania sody oczyszczonej i 50 ml wody. Wysmaruj tym preparatem deskę i pozostaw na kolejnych 10-15 minut. Po tym czasie weź gąbkę lub szczoteczkę i czyść siedzisko okrężnymi ruchami, aż wszystkie przebarwienia znikną. W razie potrzeby dokładaj pastę. Aby zachować odpowiednią wilgotność preparatu, delikatnie namaczaj gąbkę lub szczoteczkę.

Oto prosty patent na czyszczenie deski sedesowej. Fot. Freepik
Oto prosty patent na czyszczenie deski sedesowej. Fot. Freepik

Czym jeszcze można wyczyścić deskę sedesową?

Jeśli wolisz użyć czegoś silniejszego niż soda i ocet, dobrym wyborem będzie wybielacz. Ma on właściwości odkażające oraz dezynfekujące. Dobrze radzi sobie także z przebarwieniami. Właśnie dlatego wiele osób poleca go jako patent na czyszczenie nie tylko deski, ale też muszli sedesowej. Zanim zabierzesz się do pracy, załóż koniecznie rękawice ochronne, by nie poparzyć skóry żrącym środkiem. Aby wyczyścić toaletę, wlej 1/4 butelki wybielacza do kubka, a następnie rozprowadź po krawędzi muszli i pozostaw na kilkanaście minut, a następnie wyszoruj. Z pozostałego wybielacza odlej do wiadra 1/3 i zalej wodą. Następnie zdejmij deskę z sedesu i zanurz ją w tym roztworze na 10-15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu wyszoruj deskę szczoteczką. Przebarwienia powinny zniknąć.

Wybielacz to dobry patent na czyszczenie deski sedesowej. Fot. Freepik
Wybielacz to dobry patent na czyszczenie deski sedesowej. Fot. Freepik

Jak usunąć mocne zabrudzenia na desce sedesowej?

Istnieje jeszcze jeden patent na czyszczenie deski sedesowej, który przydaje się na wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Mowa o preparatach przeznaczonych do czyszczenia piekarnika oraz grilla. Bez względu na to, czy korzystasz ze środka w sprayu, czy w piance, nałóż go na powierzchnię deski i odczekaj 15-20 minut. Po tym czasie weź gąbkę do naczyń i wyszoruj deskę jej szorstką stroną. To powinno skutecznie zlikwidować żółte zacieki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także