PoradySprzątanieSpryskuję ramy okienne, a żółte plamy schodzą same. Jeszcze zdążysz przed Wielkanocą

Spryskuję ramy okienne, a żółte plamy schodzą same. Jeszcze zdążysz przed Wielkanocą

Tak czyszczę przed świętami plastikowe ramy okienne
Tak czyszczę przed świętami plastikowe ramy okienne
Źródło zdjęć: © Getty Images | HappyNati
25.03.2024 14:33

Czyste okna i białe ramy okienne to symbole świąt wielkanocnych, a bez nich wiele osób nie zacznie świętowania. Właśnie teraz jest ostatni czas, aby wyszorować je na błysk bez wysiłku. Czym umyć bardzo brudne ramy okienne? Ten sposób wymiecie brud.

Sprzątanie, a szczególnie mycie okien oraz doprowadzanie do ładu ram okiennych, często może przysparzać niemałych problemów i nerwów. Okres przedświąteczny jest niezwykle gorący, a w przypadku mycia bardzo brudnych ram okiennych nie mamy czasu na całodniowe ich pucowanie. Dzięki tej mieszance do usuwania żółtych plam z ram okiennych błyskawicznie przywrócisz im nie tylko czysty wygląd, ale także utracony odcień bieli. Jak odnowić okna plastikowe?

Jak umyć mocno zabrudzone okna?

Wiele osób podchodzi do tego obowiązku z negatywnym nastawieniem lub unika czyszczenia jak ognia, a to wcale nie sprawi, że okna oraz ramy okienne doprowadzą się do porządku same. Niestety musimy do tego zakasać rękawy i pozbyć się zgromadzonego przez sezon jesienno-zimowy brudu, którego nadmiar może doprowadzić do uszkodzeń w strukturze szyby oraz ramy. Mycie okien zawsze powinniśmy zaczynać od ram okiennych, a dopiero potem przejść do szyb, a cały proces powinien być wykonywany od zewnątrz do wewnątrz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najpopularniejsze okna to te wykonane z białego PCV, które wyglądają dobrze, ale tylko do pewnego czasu. Jeśli nie dbamy regularnie o ich kondycję, to mogą zmienić swój kolor na żółty, a nawet zmatowieć. Wtedy nie należy od razy wzywać ekipy, aby je wymieniła na nowe, a poświęcić swój czas na wyczyszczenie plastikowych ram okiennych. Do tego celu wiele osób używa popularnych detergentów, które mają silne działanie ścierające, a to również dobrze nie działa na plastik. Mikrouszkodzenia ram okiennych doprowadzają w bardzo szybkim tempie do tego, że okna nie tylko tracą urok, ale także zżółknieją.

Czym wyczyścić plastikowe ramy okienne?

Zamiast tylko pozornie usuwać żółte plamy z ram okiennych i cieszyć się chwilowym efektem, postaw na domowy oraz ultraskuteczny specyfik, a zobaczysz, jak w mgnieniu oka przebarwienia zejdą z okien same. Do jego wykonania potrzeba 1 szklanki letniej wody, 2 łyżeczek soku z cytryny, 2 łyżek octu oraz 1 łyżeczki płynu do naczyń. Dzięki temu połączeniu nasze białe okna już nigdy nie zżółkną, a przy tym będą doczyszczone bezpiecznym środkiem.

Innym, ale równie dobrym sposobem na wyczyszczenie plastikowych ram okiennych jest roztwór z 500 ml ciepłej wody i 6 łyżek sody oczyszczonej, która jest naturalnym wybielaczem za grosze. Tak spryskane ramy okienne przyśpieszą przedświąteczne mycie okien.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także