PoradyRobię z suszarki "namiot" i czekam 2 godziny. Wszystko jest idealnie suche

Robię z suszarki "namiot" i czekam 2 godziny. Wszystko jest idealnie suche

Ten patent na suszenie prania podbija internet. Fot. Freepik
Ten patent na suszenie prania podbija internet. Fot. Freepik
20.10.2023 15:26

Suszenie prania jesienią i zimą bywa prawdziwą mordęgą. Suszarka zabiera mnóstwo miejsca i przez wiele godzin "zdobi" mieszkanie, a wcale nie musi tak być! Oto prosty sposób na szybkie suszenie prania. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy, którą i tak masz już w domu.

Internet jest pełen zaskakujących pomysłów na ułatwienie sobie życia. Użytkownicy platform społecznościowych znaleźli kilka sprytnych patentów również na to, by przyspieszyć suszenie prania. Niektórzy twierdzą, że wystarczy zwykłe prześcieradło, by ubrania rozwieszone na suszarce wyschły w zaledwie 2 godziny.

Jak przyspieszyć suszenie prania?

Rekordową popularnością w sieci cieszy się trik z prześcieradłem, który promują m.in. Purdy Rubin i Charlotte Figg. Kobiety na swoim profilu @prudyandfigg na TikToku radzą, by rozwieszać nad suszarką z praniem suche prześcieradło. Trzeba przy tym pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze suszarka musi znajdować się blisko kaloryfera. Po drugie prześcieradło musi być zaczepione tak, by zasłaniało górną część grzejnika i tworzyło swego rodzaju "namiot" nad nim oraz nad suszarką. Dzięki temu ciepło nie ucieka na różne strony, tylko zostaje zatrzymane pod prześcieradłem. To pozwala efektywnie i szybko wysuszyć ubrania. Zwolennicy tej metody twierdzą, że wystarczą 2 godziny, by wszystko było idealnie suche.

Jak suszyć pranie szybciej w suszarce bębnowej?

Podobno pranie wyschnie jeszcze szybciej, jeśli do mokrych ubrań dorzuci się czysty i suchy ręcznik. Pochłonie on wilgoć, dzięki czemu sprzęt zadziała jeszcze szybciej.
suszenie prania nie musi trwać godzinami, fot. Genialne
suszenie prania nie musi trwać godzinami, fot. Genialne

Jakie są inne triki na szybkie suszenie prania?

Niewiele osób zwraca na to uwagę, ale ogromny wpływ na suszenie ubrań ma to, jak są rozwieszone na suszarce. Jest kilka sposobów, które warto wykorzystać, by przyspieszyć ten proces:

  • Nie rozwieszaj ubrań jak zwykle — wzdłuż szczebelków suszarki. Zamiast tego użyj klamerek i przypinaj je w poprzek do pierwszego i ostatniego szczebelka. W ten sposób suszenie prania odbędzie się zdecydowania szybciej, bo na suszarce zmieści się więcej rzeczy, a do tego odzież będzie miała większy przewiew, ponieważ nie będzie "złożona" na pół.
  • Przy suszeniu prześcieradeł, pościeli i innych dużych rzeczy, warto zastosować inny trik. Co jakiś czas (np. pół godziny lub godzinę) przewracaj rzeczy na drugą stronę. Dzięki temu dwie warstwy materiału będą schły równomiernie, co przełoży się na skrócenie ogólnego czasu suszenia.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także