PoradyTak sprawdzisz, czy jesteś na celowniku złodziei! Wystarczy kawałek folii aluminiowej

Tak sprawdzisz, czy jesteś na celowniku złodziei! Wystarczy kawałek folii aluminiowej

Folia na klamce to patent, który ma poprawiać bezpieczeństwo. Fot. Genialne.pl
Folia na klamce to patent, który ma poprawiać bezpieczeństwo. Fot. Genialne.pl
12.08.2023 12:06

W czasie wakacyjnych wyjazdów trzeba zachować czujność. Złodzieje chętnie wykorzystują rozprężenie urlopowiczów, by się obłowić. Jednym z prostych zabezpieczeń, które możesz zastosować, jest folia na klamce.

Spędzając czas poza domem, można paść ofiarą zarówno kieszonkowców, jak i włamywaczy. Zdarza się, że próbują oni wejść do pokoi hotelowych lub domków letniskowych. Folia aluminiowa na klamce pozwoli ci sprawdzić, czy znalazłeś się na celowniku przestępców.

Co daje folia aluminiowa na klamce?

Podstawą zachowania bezpieczeństwa w czasie pobytu w hotelu, wynajętym na lato apartamencie czy domku jest zamykanie drzwi na klucz. Warto jednak dodatkowo sprawdzić, czy w nocy pod drzwiami nie kręcą się włamywacze. Jak wspomnieliśmy, folia aluminiowa na klamce to prosty sposób, by dowiedzieć się, czy przestępcy upatrzyli sobie twój pokój lub domek na cel. Ten trik jest bardzo popularny w mediach społecznościowych. Wystarczy wieczorem owinąć folią wewnętrzną klamkę drzwi wejściowych i zostawić na noc. Ważne, byś zrobił to krótko przed pójściem spać, kiedy masz pewność, że nie będziesz już wychodził. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Rano należy sprawdzić, czy tworzywo poluzowało się albo zupełnie spadło na ziemię. Jeśli tak, może to wskazywać, że w czasie gdy my smacznie spaliśmy, ktoś szarpał za klamkę. Bogatsi o tę wiedzę możemy zwiększyć czujność i podjąć dodatkowe środki bezpieczeństwa.
Folia na klamce to popularny patent turystów. Fot. Freepik
Folia na klamce to popularny patent turystów. Fot. Freepik

Jak inaczej zabezpieczyć się w czasie wakacji?

Istnieje również inny podróżniczy patent związany z klamką i bezpieczeństwem. Jeśli nie masz pod ręką filii, możesz wykorzystać szklankę z pokoju hotelowego. Zawieś ją na klamce przed pójściem spać, by stworzyć prowizoryczny system alarmowy. Jeśli ktoś będzie próbował otworzyć drzwi, szklanka spadnie i narobi sporego hałasu. Będzie to dla ciebie sygnał, że dzieje się coś niepokojącego i być może trzeba wezwać pomoc. Dźwięk spadającej szklanki prawdopodobnie odstraszy też intruza, który chwytał za klamkę. Zanim zdecydujesz się wykorzystać ten patent, weź pod uwagę, że ma pewną istotną wadę. Upadając, szklanka z dużym prawdopodobieństwem rozbije się na mnóstwo drobnych kawałków. Taki scenariusz oznacza duże ryzyko skaleczenia stopy odłamkiem. Poza tym, jeśli dojdzie do nocnego alarmu, będziesz musiał po nim posprzątać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także