Te rasy psów, to urodzeni kanapowcy. Są idealne dla leniuszków
Różnorodność ras psów sprzyja dobraniu konkretnego czworonoga do naszego trybu życia czy charakteru. Podstawą jest znajomość ich potrzeb. Oto leniwe rasy psów.
03.10.2023 14:47
Są czworonogi, które nadają się idealnie dla osób uprawiających aktywność fizyczną, można też znaleźć te, które są stworzonymi kanapowcami. Doradzamy, którego psiaka wybrać dla siebie.
Jak wybrać psa?
Przed podjęciem decyzji o wyborze psa, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim nasze możliwości czasowe, bo pupil, a szczególnie szczeniak potrzebuje naszej uwagi. Ważny jest też tryb życia, który prowadzimy. Przykładowo psy rasy cocker spanielto urodzeni myśliwi z ogromną energią. Dla nich siedzenie w domu bez długich spacerów i porządnego wybiegania się nie będzie komfortowe. Z drugiej strony bassety to psy, które preferują leniwy styl życia, niż wszelkie aktywności. Taki ich temperament, którego nie da się zmienić. Pamiętajmy, że szukając psa dla leniwych osób, nie wpadnijmy w pułapkę, gdyż każdy futrzak potrzebuje naszej uwagi i spacerów oraz dobrej diety, aby nie pojawiła się u niego nadwaga!
Leniwe rasy psów
Jeśli już zdecydujesz się na tzw. psiaka dla leniwych, to weź pod uwagę wskazane poniżej rasy. Będą one idealnym towarzyszem dla kanapowców.
- Basset - to towarzyski i spokojny pies, który woli spokojne spacery od biegania za piłką.
- Mops - jest łagodny i nie przepada za dużymi aktywnościami fizycznymi.
- Chow chow - te psy nie lubią się męczyć i trudno je przekonać do wysiłku.
- Berneński pies pasterski - potrafi szybko biegać, jednak trzeba uważać, aby nie przeciążyć jego układu kostnego. W związku z tym intensywny trening nie jest dla niego.
- Buldog angielski - bardzo szybko się męczy i nie przepada za sportowymi wyczynami.
Niezależnie od rasy, każdy pies potrzebuje wyjść za potrzebą do 2-3 razy dziennie. Nie można dążyć do tego, aby pupil załatwiaj się w domu lub wstrzymywał swoje potrzeby. Wiadomo, że kiedy właściciel jest w pracy, zwierzak odpoczywa spokojnie w kojcu lub na kanapie. Jednak po jego powrocie uwaga futrzaka jest skupiona w pełni na opiekunie i chęci zabawy oraz spaceru. I to jedyna dla niego możliwość, aby się ruszyć. Zaniedbując go negatywnie wpływasz na zdrowie zwierzaka, a w szczególności jego układ ruchu.