Te rośliny tworzą niewidzialną barykadę, której muchy nie sforsują

Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages
Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages

16.05.2023 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonaj się, jak wypędzić muchy z domu. Ich inwazja nigdy nie jest przyjemna. One przez wydawane przez siebie dźwięki, są w stanie zirytować każdego.

Wraz z początkiem wiosny do akcji wkraczają muchy. Te owady rozmnażają się bardzo szybko i oczywiście chętnie wlatują do naszych domów oraz mieszkań. Wystarczy tylko zostawić uchylone okno. Kiedy już owad rozgości się w naszych czterech ścianach, to nie tak łatwo jest się go pozbyć. Jak skutecznie przegnać muchy?

Domowy sposób na muchy

Aby wygrać walkę z tymi insektami, to nie kupuj klejących się łapek czy innych wymyślnych gadżetów. Wystarczy, że postawisz na zapachy. Okazuje się bowiem, że muchy nie tolerują niektórych woni i pierzchają przed nimi w popłochu. Do roślin, których bzyczące owady nie lubią, należy mięta, wanilia, melisa, lawenda i bazylia. Dlatego kup święcę o wybranym zapachu i zapal ją w domu lub na balkonie. Możesz również zacząć uprawiać zioła lub lawendę. Donice z nimi ustaw w kuchni lub na tarasie. Takiej roślinnej bariery muchy nie sforsują. Ciekawym patentem jest także zrobienie odstraszacza w sprayu. Do tego celu wlej wodę do butelki z atomizerem i dodaj prawdziwy ekstrakt z wanilii (musi być czysty, bez dodatku cukru) lub olejek eteryczny. Całość wymieszaj. Następnie takim preparatem spryskaj futryny okien, firanki, zasłony lub jeszcze inne rzeczy.

Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages
Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages

Jak pozbyć się much z kontenerów na śmieci?

Muchy nie tylko bytują w naszych domach. One uwielbiają także altany śmietnikowe i wszelkie przydomowe kosze na śmieci. W odpadkach dobre warunki mają nie tylko muchy. Można tam znaleźć także czerwie oraz inne larwy i robaki. Jak się pozbyć tych nieproszonych gości? Kiedy wszystkie odpadki trafią już do śmieciarki, to najpierw dobrze wymyj swoje kontenery. Później na ich dno wysyp dość dużą ilość zwykłej soli kuchennej. Ta przyprawa doskonale wchłania soki wydobywające się z resztek rozkładającego się jedzenia. Dzięki temu nie rozlewają się one na dnie pojemników. A jeżeli nie ma soków, to automatycznie znika wszelkie robactwo.

Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages
Jak wypędzić muchy z domu, fot. gettyimages

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Ten trik przegoni je na zawsze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także