PoradyLajfhakiTego nie rób przed lotem. Wskazówka, która oszczędzi Ci cierpień

Tego nie rób przed lotem. Wskazówka, która oszczędzi Ci cierpień

czego nie robić przed lotem? fot. freepik
czego nie robić przed lotem? fot. freepik
19.08.2023 16:14

Dowiedz się, czego absolutnie nie robić przed lotem, a twoja podróż obędzie się bez większych komplikacji. Kiedy jesteś "w chmurach" sporo niuansów ma kluczowe znaczenie i to od nich zależy twoje samopoczucie przez kilka następnych godzin.

Podróżowanie samolotem to jedna z najwygodniejszych form podróży po świecie. Jest zdecydowanie najkrótsza, loty często są w promocyjnych cenach a samo doświadczenie "bycia w powietrzu" jest co najmniej magiczne. Jeśli szykujesz się do swojego pierwszego lotu (lub robisz to bardzo rzadko) warto poznać kilka wskazówek, by uniknąć zbędnych zmartwień.

Czego nie robić przed lotem?

Szczegółowe wypisanie wszystkich zasad zajęłoby co najmniej kilka dni, zwłaszcza że każda linia lotnicza ma swoje własne restrykcje, które trzeba poznać przed rozpoczęciem podróży. W tym wpisie skupimy się na uniwersalnych zasadach, które znacznie poprawiają komfort i pozwalają uniknąć zbędnych zmartwień.

czego nie robić przed lotem? fot. freepik
czego nie robić przed lotem? fot. freepik

Nawilżaj skórę

Przed lotem zrób dobrą pielęgnację twarzy — nałóż olej, a następnie krem, by zminimalizować ryzyko parowania. Powietrze w samolocie jest bardzo suche i wręcz wysysa wilgoć z naszej skóry. Niektórzy skraplają skórę wodą termalną, która ma w składzie sól, a ta jeszcze bardziej wysusza i przynosi odwrotny skutek.

Pobierz aplikację lotniczą

Czasami zmiany w lotach dzieją się lada moment, a aplikacja powie ci dokładnie, jeśli tak się stanie. Ponadto jest przydatna w procesie odprawy, a podczas podróży oferuje dostęp do rozrywki dla osób, które ją pobrały.

Zaopatrz się w słuchawki lub zatyczki do uszu

Mimo że nie planujesz słuchać muzyki podczas lotu, lepiej mieć przy sobie coś, co zredukuje szum i pozwoli ci się zrelaksować. Jest to szczególnie przydatne, gdy w samolocie jest płaczące dziecko lub osoby, które głośno rozmawiają.

Obraz

Nie kupuj napojów gazowanych

Wzmożone ciśnienie atmosferyczne sprawia, że gaz znacznie bardziej buzuje. Pijąc taki napój, możesz nabawić się wzdęć i nudności, które będą ci towarzyszyć do końca lotu. Ponadto zrezygnuj z gazowanego alkoholu, będzie równie mocno wpływał na twój brzuch.

Weź ze sobą pustą butelkę

Nie możesz przenieść butelki z wodą przez kontrolę, lecz możesz wziąć pustą i napełnić ją później przy wejściu. Woda na lotnikach ma wysokie ceny, więc znacznie lepiej mieć własną.

czego nie robić przed lotem? fot. freepik
czego nie robić przed lotem? fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także