Tego specyfiku nie wlewaj do toalety. Robi z sedesu niebezpieczną pułapkę
Regularne czyszczenie toalety to podstawa, aby pozbyć się brudu oraz bakterii. Codziennie w jej wnętrzu gromadzą się mikroby, a producenci chemii prześcigają się w wymyślaniu nowych detergentów. Jednak okazuje się, że nie wszystkie specyfiki można ze sobą łączyć. Sprawdź czym nie czyścić toalety.
Ile osób tyle sposobów na czystą toaletę, przez co można łatwo zapomnieć, że nie wszystkie są dobrym wyborem. Przez nieuwagę możemy nieświadomie stworzyć mieszankę, która przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Czym nie czyścić toalety?
Zazwyczaj są dwie drogi mycia toalety, pierwsza to wybór chemicznych preparatów a druga to naturalne i domowe metody. Oba patenty są dobre, pod warunkiem, że ich nie łączymy ze sobą. Decydując się na użycie standardowego płynu do mycia toalet, który oparty jest na kwasie chlorowym, szybko doczyścimy WC. Ten środek po użyciu zaczyna się utleniać i rozkładać, przez co wydziela tlen i chlor. Warto dodać, że jest to tak niskie stężenie, którego działania nie odczuwamy. Jednak w dużej ilość chlor może poważnie nam zaszkodzić. Kiedy wpadniesz na pomysł, aby zastosować naturalny odrdzewiacz w postaci octu lub soku z cytryny, który ma kwasowe pH, to lepiej tego nie rób. Chlor w połączeniu z kwasem wchodzi w silną reakcję. Wówczas wydziela się bardzo duża ilość tlenku chloru. Wdychanie tych oparów może pogorszyć zdrowie, a nawet doprowadzić do poważnego zatrucia organizmu.
O czym pamiętać myjąc toaletę?
Na pozór nie ma nic prostszego, wlewamy preparat, czyścimy powierzchnię, czekamy, spłukujemy i gotowe! Jednak okazuje się, że to wcale nie gwarantuje czystości. Warto raz na jakiś czas sprawdzić stan spłuczki, która jest istotnym elementem toalety. Bardzo często pojawia się w niej osad oraz kamień, przez co nie pracuje tak dobrze, jak na początku. Dlatego należy regularnie starać się odkamienić spłuczkę przy pomocy specjalnych środków lub domowych rozwiązań np. octu. Ważnym elementem czystości każdej toalety jest szczotka, na której często jest więcej bakterii niż w samej toalecie. Przez co wymaga regularnego czyszczenia oraz wyparzania. Warto posypać jej powierzchnię sodą oczyszczoną, a następnie zanurzyć w occie na kilka minut, całość zalać wrzątkiem, a następnie wypłukać. W ten sposób wszystkie zanieczyszczenia znikną, a szczotka będzie sterylnie czysta.