PoradyLajfhakiTeściowa zdradziła mi sposób na mrożenie ogórków. Teraz też je mrożę

Teściowa zdradziła mi sposób na mrożenie ogórków. Teraz też je mrożę

jak mrozić ogórki fot. genialne,pl
jak mrozić ogórki fot. genialne,pl

10.08.2023 17:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrze pielęgnowane uprawy ogórków, potrafią odwdzięczyć się sporymi zbiorami. W przypadku nadmiaru tych warzyw możesz mieć kłopot z ich zagospodarowaniem. Podpowiadamy, jak mrozić ogórki, aby nie straciły swoich właściwości.

Ogórki nadają się do mizerii, smoothie, kanapek i nie tylko. Przy sporych uprawach nie da się przerobić ich nadmiaru. Dlatego zadbaj o ich przechowanie. Oto wskazówki, jak to zrobić.

Jak mrozić ogórki?

Chrupiące, zdrowe i pyszne, czego chcieć więcej? Najlepiej ogórki smakują z własnego ogródka, kiedy wkładamy w ich uprawę wiele cierpliwości, pracy i serca. Przede wszystkim nie stosując chemii, kierując się hasłem "wiem, co jem". Bo wszystko, co najlepsze jest w naturze. Dlatego do uprawy ogórków sami stosujemy i polecamy domowe nawozy, które zrobisz samodzielnie w prosty sposób. Gwarantują one naprawdę spore zbiory, które potem wysypują się z koszyków. Sami przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie. Pojawia się jednak pytanie, co zrobić z ich nadmiarem? To proste! Można je po prostu zamrozić, by móc również po sezonie cieszyć się ich pysznym smakiem. Ogórki z własnego warzywnika są prawdziwym rarytasem. Oto jak je zamrozić, aby móc je spokojnie spożywać również po sezonie.

Green cucumbers isolated on blue background. High quality photo
Green cucumbers isolated on blue background. High quality photo

Mrożenie ogórków - instrukcja

Przede wszystkim, zanim wrzucisz ogórki do worków na mrożonki, a potem do zamrażalnika, zwróć bacznie uwagę na to, jak wyglądają. Zwłaszcza na to, czy nie są uszkodzone, obite i nie miały przebarwień. Nie powinny być też miękkie, takie nie nadają się do mrożenia. Kiedy już dokonasz ich selekcji, przemyj je w zimnej wodzie i poczekaj, aż wyschną. Mrożenie ogórków możesz zrobić na kilka sposobów. My często kroimy je w plasterki, osuszamy na ręczniku, a następnie układamy luźno na tacy i wkładamy do zamrażalnika, a dopiero potem przesypujemy do jednego woreczka. Możesz też spróbować innej opcji i po prostu zetrzeć ogórki na tarce, a potem przełożyć do pojemniczków i zamrozić. Takie będą nadawały się świetnie do zupy ogórkowej. Trzeci polecany przez nas sposób to blendowanie. Zblenduj ogórki na gładką masę, a następnie przelej do pojemników na kostki lodu. Będą potem nadawały się do zrobienia koktajlu. Jak widzisz, sposobów na mrożenie ogórków jest wiele.

Three fresh cucumbers isolated on a tablecloth. High quality photo
Three fresh cucumbers isolated on a tablecloth. High quality photo
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także