ZagadkiPodchwytliweTest na spostrzegawczość. Widzisz ukryty napis? Tylko 1 proc. ludzi to potrafi

Test na spostrzegawczość. Widzisz ukryty napis? Tylko 1 proc. ludzi to potrafi

Zmruż oczy i przyjrzyj się ilustracji.
Zmruż oczy i przyjrzyj się ilustracji.
Źródło zdjęć: © Freepik | pvproductions

27.12.2023 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uważasz się za mistrza spostrzegawczości? Mamy dla ciebie wyjątkowe zadanie. Napis, który znajduje się na krążącej po internecie ilustracji, potrafi odczytać zaledwie 1 proc. osób. Wytęż wzrok i sprawdź, czy znajdujesz się w tej elitarnej grupie.

Testy na spostrzegawczość to nie tylko forma rozrywki. To fantastyczny trening umysłu, który wpływa na umiejętność koncentracji. Warto rozwiązywać je jak najczęściej. W sieci znajduje się mnóstwo testów o różnym poziomie trudności.

Jeśli uważasz się za osobę wyjątkowo spostrzegawczą, przygotuj sobie herbatę, zamknij się w pokoju i rozwiąż poniższy test. Tylko 1 proc. osób potrafi rozwiązać go prawidłowo. Dowiedz się, czy należysz to tej wyjątkowej grupy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Test, który rozwiąże tylko 1 proc. ludzi

Hectic Nick to popularny tiktoker, który jest znany z tworzenia zagadek logicznych, matematycznych czy iluzji optycznych. Niedawno opublikował filmik z zagadką na spostrzegawczość, która okazała się wyjątkowo trudna. Większość internautów nie poradziła sobie z rozwiązaniem zadania, co widać w komentarzach.

Tiktoker dodał, że to zadanie jest w stanie rozwiązać jedynie 1 proc. osób. Zagadka znajduje się na poniższym filmiku. Przed rozwiązaniem zadania przenieś się w spokojne miejsce. Wytęż wzrok i postaraj się maksymalnie skupić.

Rozwiązanie zagadki jest prostsze, niż myślisz

Spójrz na białe tło, które znajduje się w górnej części filmiku. Po wytężeniu wzroku, czarny napis powinien zacząć przybierać kształt konkretnych liter. Jeśli nadal nie widzisz żadnego napisu, mocno zmruż oczy. Po chwili powinieneś zauważyć napis "bad eyes".

To nic innego jak złudzenie optyczne. Czym jest złudzenie optyczne? To błędna interpretacja obrazu przez mózg. Wystarczy zestawić ze sobą kontrastowe kolory i nadać obiektowi nieoczywiste cienie, żeby mózg "zwariował" i nie był w stanie prawidłowo odczytać napisu.

Jest na to sposób. Wystarczy, że ściągniesz obrazek i zmienisz ustawienia kontrastu. Po chwili twoim oczom ukaże się niewidoczny wcześniej napis. Zdaniem specjalistów, opóźnienie w odczytywaniu obrazu przy przypatrywaniu się iluzji trwa zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Tyle wystarczy, żeby wprowadzić mózg w błąd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także