ZagadkiPodchwytliweŚwiąteczna zagadka, w której ciężko o dobry wynik. Rozwiąż przy wigilijnym stole

Świąteczna zagadka, w której ciężko o dobry wynik. Rozwiąż przy wigilijnym stole

Świąteczna zagadka. Uważaj, jest bardzo podchwytliwa
Świąteczna zagadka. Uważaj, jest bardzo podchwytliwa
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne

24.12.2023 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świąteczna zagadka to idealny przerywnik, który pozwoli nam się zrelaksować po długich przygotowaniach do świąt. Łap za długopis i kartkę, aby rozwiązać obrazkowy rebus. Uważaj, jeden element jest bardzo podchwytliwy!

Jeśli nie jesteś mózgiem matematycznym, ale dobrze radzisz sobie z logicznymi zagadkami, to koniecznie rozwiąż powyższy rebus. Na pierwszy rzut oka wydaje się banalny, lecz kryje w sobie podchwytliwy element, który potrafi zwieść nawet najbardziej cwane osoby. Przyjrzyj się dokładnie i podaj właściwą odpowiedź w komentarzu.

Świąteczna zagadka dla spostrzegawczych

Któż nie lubi rozwiązywać zagadek? Chyba tylko osoby, które boją się popełniać błędy. To fatalne myślenie, gdyż każdy z nas jest tylko człowiekiem, a drobne pomyłki, zwłaszcza na początku nowej drogi, są nie do uniknięcia. Poniżej przedstawiamy ciekawą zagadkę świąteczną, która wymaga od nas niebywałego skupienia. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą się pomylić z ostatecznym wynikiem.

Widać cztery działania, a zamiast składników, z których są złożone, widzimy symbol bombki, choinki i prezentu. Po dodaniu poszczególnych wartości widzimy poprawne wyniki. Pierwsze dwa są banalne, wystarczy podzielić wynik przez liczbę składników. W ten sposób otrzymujemy liczbę sześć, która kryje się pod bombką i liczbę pięć, zastąpioną ikoną choinki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po przejściu do trzeciego działania zaczynają się lekkie schody. Podstawiamy pięć za choinkę, lecz nie znamy wartości ukrywającej się pod prezentem. Wystarczy odjąć pięć od końcowego wyniku, a następnie podzielić otrzymaną liczbę na dwa prezenty. Takim oto sposobem dowiadujemy się, że pod prezentem kryje się liczba trzy.

Ostatnie działanie jest bardzo podchwytliwe

W tym momencie możesz pomyśleć, że zagadka to istny banał i ostatnie działanie wymaga jedynie podstawienia. Takim oto sposobem większość z nas robi działanie 6+5+3 a, to daje wynik 14. Jest to błędna odpowiedź! Otóż zerknij jeszcze raz na działanie i jego pierwszy składnik. Jedna bombka symbolizuje liczbę sześć, ale w ostatnim działaniu mamy aż dwie bombki, co sugeruje, że trzeba podwoić liczbę i w ten sposób otrzymujemy składnik 12. Mając to na uwadze, można dojść do prawidłowego rozwiązania zagadki — wynik to 20. Udało ci się za pierwszym razem?

Rozwiązywanie działań matematycznych na kartce
Rozwiązywanie działań matematycznych na kartce© Freepik | freepik

Jeśli podałeś błędną odpowiedź, nic się nie martw, wystarczy nieco praktyki, a takie działania będziesz rozwiązywać w mgnieniu oka. Warto ćwiczyć swój mózg i od czasu do czasu serwować mu takie łamigłówki. Dzięki temu pobudzisz zmysł logicznego myślenia, otworzysz się na nowe możliwości i pobudzisz wyobraźnię. Ta zagadka będzie idealna na rozpoczęcie przygody ze świadomym treningiem mózgu.

Źródło: miastoszczytno.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także