ZagadkiLogiczneProste? Nie daj się zwieść. Prawie wszyscy podają zły wynik

Proste? Nie daj się zwieść. Prawie wszyscy podają zły wynik

Ta łamigłówka jest prosta
Ta łamigłówka jest prosta
Źródło zdjęć: © Canva

16.12.2023 13:22, aktual.: 16.12.2023 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta łamigłówka nie zachęca do obliczeń, od groma w niej działań matematycznych, które tylko nas odstraszają. Jeśli matematyka nigdy nie była twoją mocną stroną, to nie ma co się dziwić, nikt nie chce rozdrapywać takich "ran". Jednak nie tędy droga, ponieważ to zadanie jest banalnie proste i zobaczysz, że dasz radę podać poprawną odpowiedź. Jaki jest wynik?

Jeśli już przekonujesz się do podjęcia tej matematycznej rękawicy, to koniecznie sięgnij po kartkę oraz długopis. Całe działanie będziesz musiał rozpisać, a dzięki tej metodzie wyda się ono proste. Czego jeszcze potrzeba do rozwiązania łamigłówki? Oczywiście znajomości zasad matematycznych, które — jak reguły w grze — swobodnie przeprowadzą cię przez zawiłe obliczenia. Czy jesteś gotowy?

Jak rozwiązać tę łamigłówkę?

Nie od dziś wiadomo, że łamigłówki, zadania oraz zagadki pozytywnie wpływają na nasz mózg. Dzięki nim jesteśmy w stanie solidnie go wytrenować oraz polepszyć swoją pamięć, jak również podnieść intelekt. Warto dodać, że dzisiejsza łamigłówka matematyczna to standardowy przykład równania ze szkoły podstawowej. Tego typu zadania znajdują się na sprawdzianach, a dzieci rozwiązują je bez mrugnięcia okiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego więc dorośli mają z podaniem odpowiedzi taki problem? Z czasem nasza wiedza umyka, szczególnie kiedy nie używamy jej w codziennym życiu lub zajmujemy się zupełnie inną dziedziną na co dzień. Na dodatek mało kto ma chęci oraz czas na łamigłówki. Przecież po całym dniu wolimy odpocząć, niż dodatkowo stresować się jakimiś zagadkami. Jest to ogromny błąd, ponieważ wystarczy poświęcić na logiczne zagadki kilka minut dziennie.

Czy już wiesz, od czego zacząć?

Obliczenia powinniśmy zacząć od działań, które mają pierwszeństwo. Jasno określają je zasady kolejności wykonywania działań matematycznych, a każdy z nas uczył się ich już na początku edukacji. Dzięki nim otrzymamy zawsze ten jedyny poprawny wynik, jak również nie wpędzimy się w niepotrzebne kalkulacje lub nerwy. Warto dodać, że irytacja nad równaniem matematycznym pogarsza tylko sprawę, przez co nigdy nie ułatwia sprawy. Od czego zacząć rozwiązywanie łamigłówki?

Łamigłówki to test na logiczne myślenie, który popłaca
Łamigłówki to test na logiczne myślenie, który popłaca © Freepik

Jeśli myślisz, aby rozpocząć od nawiasu, to jesteś na dobrej drodze, ale teraz musisz wiedzieć, jakie działanie w nim jest kolejne. Zasady wskazują na dzielenie, dlatego 12 podziel na 4, a uzyskany wynik dodaj do 1. Dzięki temu połowa obliczeń już za tobą, a z pewnością te proste działania nie sprawią ci kłopotu. 15 - 1 (3 + 1) - tak zmieniła się łamigłówka po dzieleniu. Czy jest dla ciebie łatwiejsza?

Z pewnością zastanawiasz się nad tym, jaki znak znajduje się między 1 a nawiasem. Jest to dzielenie, a zadanie powinno być zapisane tak: 15 - 1 x 4. Dzięki temu od razu wiemy, co czeka na nas w kolejnych etapach obliczeń. Prawidłowy wynik widać od razu, a jest to 11, ponieważ 1 x 4 to 4. Czy twoja odpowiedź jest taka sama?

Źródło: "Mamadu.pl".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także