PoradyLajfhakiTo najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce. Tam krew szybko ścina się w żyłach

To najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce. Tam krew szybko ścina się w żyłach

nawiedzone miejsca, fot. Getty Images/Wikimedia/Commons
nawiedzone miejsca, fot. Getty Images/Wikimedia/Commons
27.10.2023 16:24

Czekające tuż "za rogiem" święto Halloween to nie tylko kolorowe dynie lub jarmarczne przebrania. Okazuje się, że nawiedzone miejsca w Polsce to całoroczne atrakcje.

Wielu z nas lubi historie mroczne, dzięki którym odczuwamy lekki dreszcz na plecach. Jednak tym razem to nie fikcja, a prawdziwe wzbudzające strach i gęsią skórkę miejsca. Na mapie Polski odnaleźć można wiele obiektów, które od wielu lat są owiane tajemnicą, a budzą w nas grozę.

Jakie są najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce?

  • Pierwsze miejsce otrzymał Zamek Ogrodzieniec, a właściwie jego ruiny. Znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i stanowi gratkę dla wielu turystów. Jednak mało kto wie, że to jedno z najbardziej paranormalnych miejsc w tym kraju. Według wielu, na dziedzińcu zamku pojawia się piekielny czarny pies. Taką postać ma przybierać kasztelan Stanisław Warszycki, który w XVII sprawował krwawe rządy w zamku. Dziwne wydarzenia dzieją się tam w trakcie pełni, kiedy można usłyszeć dźwięki drewnianego kołowrotka.
  • Łysa Góra występuje w paśmie Gór Świętokrzyskich i uchodzi za miejsce spotkań czarownic. Według legend zbierały się one tam razem z diabłami, aby odprawiać dawne rytuały. Ich efekty odczuwali miejscowi, którzy bali zbliżać się lub patrzeć w stronę góry. Dlatego postanowiono wybudować na tym miejscu klasztor, a przy tym zmienić nazwę na Górę Świętego Krzyża. Co ciekawe diabły próbowały bezskutecznie dwukrotnie go zniszczyć. Wielu odwiedzających czuje w tym miejscu uczucie nieuzasadnionego niepokoju.
Obraz

Poznaj pozostałe nawiedzone miejsca

  • Las w Witkowicach pod Krakowem przyciąga swoją energią niektórych samobójców. Gęsta ściana zieleni pozwalała na skuteczne zakończenie swojego życia. Jednak najmroczniejsza historia wydarzyła się tam w 2001 roku. Grupa 9 studentów świętowała wtedy w lesie rozpoczęcie roku akademickiego. Jednak na drugi dzień nikt z nich nie powrócił do domu, a po wielu poszukiwaniach nadal ich nie odnaleziono. Nie wiadomo, co wtedy się wydarzyło, a ślad po nich zaginął.
  • Diablak to najwyższy szczyt masywu Babiej Góry. Jest najtrudniejszy do zdobycia z gór Beskidu Żywieckiego. Bardzo często dochodzi tam do wypadków, a pogoda na górze zmienia się nieustannie. Wierzy się, że winne są temu siły pozaziemskie, które opanowały pobliskie lasy i ten szczyt. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby niewyjaśniona katastrofa śmigłowca 1963 roku oraz w 1969 roku rozbicie się samolotu pasażerskiego.
Obraz
  • Szpital Psychiatryczny w Owińskach pod Poznaniem to również mroczne miejsce w Polsce. Otwarto go w 1938roku, ale nie działał zbyt długo, ponieważ hitlerowcy wymordowali wszystkich pacjentów. Oficjalnie zamknięto placówkę w 1993 roku, jednak od tamtego czasu można usłyszeć wydobywający się z budynku płacz dzieci lub rozbłyskające w środku nocy światła.
  • Mieszkanie w kamienicy na ulicy Wilczej w Warszawie to kolejny nawiedzony obiekt. Wielu lokatorów nie jest w stanie tam wytrzymać, ponieważ z pokoi dochodzą rozmaite odgłosy. Na ścianach pojawia się krew. Według relacji popełnił tam samobójstwo student, który również doświadczał paranormalnych zdarzeń.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także