PoradyLajfhakiTo nie tylko ozdoba. Wieszam na balkonie, a przyciąga szczęście i harmonię do domu

To nie tylko ozdoba. Wieszam na balkonie, a przyciąga szczęście i harmonię do domu

Jak przyciągnąć szczęście do domu? fot. freepik
Jak przyciągnąć szczęście do domu? fot. freepik
09.06.2023 18:04

Szczęście to stan, którego każdy pragnie. Aby go osiągnąć, stosowane są różne metody — jedne bardziej skuteczne, inne mniej. Podpowiadamy, jak przyciągnąć szczęście do domu. Wystarczy umieścić na balkonie jeden przedmiot, który oprócz tego, że zapewni harmonię, to będzie też świetną ozdobą.

W obecnym czasie trwa mocny trend na korzystanie z manifestacji, ziół, kadzideł, a nawet mocy własnej woli lub umysłu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od wieków ludzkość usilnie dąży do szczęścia. Wiele osób wierzy też w moc amuletów lub rzeczy, które przynoszą pomyślność do domów.

Symbole szczęścia a rzeczywistość

Symbol jest stale obecny w kulturze i wskazuje na silne działanie przyciągające do nas pozytywne rzeczy lub emocje. Bardzo wielu pokłada w nich intencję ochrony przed złą energią i niedostatkiem. Dlatego często takimi przedmiotami są porcelanowe figurki słoni z trąbą zwróconą ku górze czy podkowy wiszące nad wejściem do domu. W innych domostwach spotkać można oko proroka, czterolistne koniczynki, obrazki kominiarza, a nawet Żyda. Dla wielu ze szczęściem wiąże się liczba siedem, łapka królika lub żołędzie. Wszystkie te przedmioty mają często ogromną wartość sentymentalną, która przewyższa ich potencjalną zdolność do przyciągania szczęścia w domu. Niewykluczone jednak, że mogą mieć moc przybliżania do szczęścia.

Stylish blonde girl playing with boyfriend in living room. Indoor photo of joking young people.
Stylish blonde girl playing with boyfriend in living room. Indoor photo of joking young people.

Jak przyciągnąć szczęście do domu?

Balkon lub taras to część domu, poprzez którą bardzo skutecznie można przyciągnąć szczęście. Wystarczy odpowiednio zaopatrzyć je w amulety, które będą przyciągać dobrobyt niczym magnes. Można na nim powiesić kolorowe witraże, które razem z promieniami słońca wytworzą barwy przypominające tęczę. Warto dodać, że jest to symbol sięgający do starożytności oraz biblii, który oznacza harmonię, zgodę i łagodność. Co ważne, skutecznie ochrania przed negatywną energią. Jeśli balkon jest mały, to można postawić na nim kolorowy świecznik lub szklaną różnobarwną figurkę. Tym, co doda przestrzeni wyrazu, będzie też makrama oraz makatka, która równie skutecznie przyciągnie szczęście.

Obraz

Energia ziemi i kryształów

Kryształy mają wiele właściwości oraz potrafią dobrze chronić domostwo, a należą do nich:

  • awenturyn: zapewni w przestrzeni szczęście i wprowadzi dobry nastrój;
  • nefryt: ochroni mieszkanie przed urokami oraz złym okiem;
  • jadeit: potrafi odbić negatywną energię i zaklęcia rzucane na dom;
  • kryształ górski ma działanie oczyszczające oraz neutralizujące negatywne emocje, jak również zwiększa działanie innych minerałów w domu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także