PoradyZrób to z kremem do opalania, a nie pożałujesz! Najlepszy sposób na upał

Zrób to z kremem do opalania, a nie pożałujesz! Najlepszy sposób na upał

Trik z kremem do opalania podbija internet. Fot. Genialne.pl
Trik z kremem do opalania podbija internet. Fot. Genialne.pl

08.07.2023 08:52

Latem sieć zalewają najróżniejsze plażowe porady. Jak radzić sobie z wszechobecnym piaskiem? Jak uchronić się przed złodziejami? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi wymieniają internauci. Na uwagę zasługuje m.in. sprytny trik z kremem do opalania. Jest idealny na upały!

Krem do opalania i tak nakładasz na skórę (a przynajmniej powinieneś to robić), więc przy okazji możesz zapewnić sobie chwilową ochłodę. Pomoże w tym sprytny trik. Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu kosmetyku przed wyjściem z domu.

Jak stosować krem do opalania?

Krem do opalania z filtrem chemicznym (wchłaniającym się w skórę) powinieneś nakładać przynajmniej 30 minut przed wyjściem z domu. Tyle czasu potrzeba, by kosmetyk wniknął w głąb skóry i zaczął ją prawidłowo chronić. Aby zyskać pełną ochronę, czyli tę wskazaną przez producenta na opakowaniu, powinieneś nakładać po 1 łyżeczce kosmetyku na głowę, twarz i dekolt oraz na każdą z rąk, a po 2 na tułów i każdą nogę. Zabieg należy powtarzać co 2-3 godziny, ponieważ po tym czasie krem przestaje chronić skórę przed promieniami UV. Aby ułatwić sobie zadanie, a jednocześnie zapewnić ochłodę w czasie plażowania, możesz wykorzystać przy okazji sprytny trik.

Trik z kremem do opalania podbija internet. Fot. Freepik
Trik z kremem do opalania podbija internet. Fot. Freepik

Sprytny trik z kremem do opalania

W okresie wakacyjnym w sieci można znaleźć najróżniejsze sztuczki, które ułatwiają plażowanie. Jedną z nich jest trik z kremem do opalania. Aby kosmetyk podczas ponownej aplikacji na plaży przyjemnie chłodził skórę, możesz go... zamrozić. Wieczorem wyciśnij krem z tubki do foremki do lodu i włóż do zamrażarki. Następnego dnia kostki kosmetyku będą gotowe do zabrania na plażę. Jeśli będziesz trzymał je w cieniu lub przechowywał w torbie izolacyjnej, zachowają niską temperaturę przez ok. 3 godziny. Przyjemnie ochłodzą skórę podczas ponownej aplikacji preparatu.

Trik z kremem do opalania przyniesie ulgę w upały. Fot. Pixabay
Trik z kremem do opalania przyniesie ulgę w upały. Fot. Pixabay

Jakie są inne triki przydatne na plaży?

Trik z mrożonym kremem do opalania to tylko jeden z wielu patentów, które warto wykorzystać na wakacjach.

  • Chowaj portfel i dokumenty w pampersie zwiniętym tak, jakby był zużyty. Nikt nie będzie ryzykował sprawdzania, czy pielucha faktycznie jest brudna, czy jednak służy za schowek.
  • Aby łatwiej usunąć piasek ze stóp, posyp je zasypką dla niemowląt. Kosmetyk zmniejszy tarcie, dzięki czemu usuwanie drobinek będzie mniej nieprzyjemne.
  • Zamiast ręcznika lub koca używaj prześcieradła z gumką. Ułóż je zewnętrzną stroną do dołu, a rogi obciąż torbami i plecakami. Dzięki temu piasek nie będzie dostawał się na posłanie nawet przy silnym wietrze.
  • Aby nie wnosić na koc (lub prześcieradło) piasku, trzymaj obok niego wiadro z wodą. Dzięki temu będziesz mógł opłukiwać stopy przed każdym wejściem na posłanie.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także