PoradyWeź wieszak i skarpetkę, a zapomnisz o przestawianiu mebli! Zawsze tak sprzątam

Weź wieszak i skarpetkę, a zapomnisz o przestawianiu mebli! Zawsze tak sprzątam

Trik z wieszakiem jest prosty i genialny. Fot. Genialne.pl
Trik z wieszakiem jest prosty i genialny. Fot. Genialne.pl
08.08.2023 17:50

Chyba każdy stanął kiedyś przed dylematem, jak posprzątać kurz i inne zabrudzenia spod pralki, lodówki czy mebli. Jeśli sądzisz, że jedyną opcją jest przesuwanie ich z miejsca na miejsce, jesteś w błędzie! Wystarczy zastosować prosty trik z wieszakiem.

Pod meblami i domowymi sprzętami gromadzi się mnóstwo kurzu, resztek jedzenia i innych zabrudzeń. Nie da się usunąć ich odkurzaczem, ponieważ jego końcówka w większości przypadków jest po prostu o wiele większa niż szczelina, w której chcemy sprzątnąć. Właśnie w takich sytuacjach warto sięgnąć po najzwyklejszy wieszak na ubrania i zastosować prosty trik. Dzięki niemu sprzątanie pójdzie jak z płatka.

Kiedy przydaje się trik z wieszakiem?

Patent z wieszakiem przydaje się zawsze, gdy chcesz zrobić gruntowne sprzątanie. Możesz użyć go w przypadku wszystkich domowych sprzętów, pod które nie mieści się odkurzacz. W takim przypadku konieczne jest bowiem użycie płaskiego przedmiotu o sporej powierzchni czyszczącej, który da się wsunąć w wąską szczelinę i swobodnie nim manewrować. Wieszak sprawdzi się tu idealnie! Dzięki niemu wydobycie kurzu spod mebli, lodówki czy pralki nie będzie wymagało przestawiania ich. Trik z wieszakiem to również dobry sposób, by wydobyć drobne przedmioty, które wpadły pod meble. Nasza sztuczka pozwoli wyciągnąć je w kilka sekund.

Trik z wieszakiem bardzo ułatwia sprzątanie. Fot. Genialne.pl
Trik z wieszakiem bardzo ułatwia sprzątanie. Fot. Genialne.pl

Jak wykorzystać trik z wieszakiem?

Aby wykorzystać ten prosty i genialny trik na sprzątanie pod meblami, przygotuj wieszak i starą, nylonową skarpetkę. Pamiętaj, że wieszak powinien być jak najcieńszy. Najlepiej sprawdzą się wydawane w pralniach wieszaki z drutu, ponieważ zmieszczą się w każdej szczelinie. Te plastikowe lub drewniane mogą okazać się za grube. Naciągnij materiał na wieszak. Zrób to w taki sposób, by skarpetka zakrywała obydwa "ramiona" i dobrze się na nich trzymała. Jeśli nie masz w domu skarpetki, którą mógłbyś wykorzystać do sprzątania, zastąp ją zwykłą ściereczką. Możesz przymocować ją do wieszaka, używając taśmy klejącej. Taką konstrukcję możesz wykorzystać, by zebrać kurz spod kanapy czy spod pralki. Aby osiągnąć lepszy efekt i nie przesuwać brudu z miejsca na miejsce, zwilż delikatnie materiał na wieszaku. Dzięki temu kurz i resztki jedzenia będą lepiej do niego przylegać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także