PoradyLajfhakiTym odstraszysz cmentarnego złodzieja. Sprytna sztuczka, która ochroni wieńce

Tym odstraszysz cmentarnego złodzieja. Sprytna sztuczka, która ochroni wieńce

jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą, fot. Getty Images
jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą, fot. Getty Images
26.10.2023 10:00

Czy wiesz, jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą? Mimo że cmentarz to miejsce spoczynku naszych zmarłych, to i tam dochodzi do kradzieży. Cmentarni złodzieje nie próżnują i często okradają groby z najładniejszych wieńców, które później sprzedają w innych miastach. Ten trik odstraszy każdego rabusia.

W dzisiejszych czasach koszt wieńca jest tak wysoki, że wiele osób zwęszyło w tym dobry biznes. Pod osłoną nocy złodzieje zakradają się na cmentarze i zabierają nowe wiązanki, by następnego dnia sprzedać je na aukcji internetowej czy rynku w okolicznej miejscowości. Nim ktoś się zorientuje, że wieniec zniknął, ten już dawno znalazł nowego właściciela. Czy można się przed tym jakoś ochronić?

Pierwszy listopada to gratka dla złodziei

Jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą? fot. Pixabay
Jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą? fot. Pixabay

Jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą?

Kradzież cmentarna to obrzydliwa sprawa i trzeba się przed nią chronić na wszelkie sposoby. Jednym z nich jest podpisywanie wieńców niezmazywalnym mazakiem np. od spodu doniczki. Nikt nie weźmie wieńca, który ma widoczne ślady po poprzednim właścicielu. W ten sposób bardzo łatwo byłoby dojść do tego, że został skradziony. Dociążaj donice kamieniami, a bukiety połącz w taki sposób, by podczas wyciągania nieco się zniszczyły. Rabuś nie będzie brał nieestetycznych wiązanek, bo nikt później zwyczajnie ich nie kupi. Podobnie w przypadku zniczy i lampionów. Warto je wcześniej oznaczyć (np. pisakiem czy markerem) dla bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy są duże i wystawne.

Jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą? fot. Freepik
Jak zabezpieczyć wieńce przed kradzieżą? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także