DomUmieść kawę na papierze toaletowym. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Umieść kawę na papierze toaletowym. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Oto mało znane zastosowanie kawy. Fot. Genialne.pl
Oto mało znane zastosowanie kawy. Fot. Genialne.pl

19.09.2023 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykle pijemy ją, by pobudzić swoje zmysły. Zastosowanie kawy może być jednak zupełnie inne. Wystarczy wypróbować prostą sztuczkę z papierem toaletowym, by zobaczyć, jak świetnie kawa działa na komary i inne insekty.

Kawa ma bardzo charakterystyczny aromat. Dla ludzi, którzy uwielbiają pić ją o poranku, by pobudzić zmysły, jest on bardzo przyjemny. Nie wszystkie stworzenia odbierają go jednak w podobny sposób. Kawa doskonale sprawdza się jako środek odstraszający na komary, muchy czy karaluchy. Owady nie znoszą jej woni i trzymają się z daleka od miejsc, w których jest wyczuwalna. Wypróbuj trik z kawą i papierem toaletowym, a szybko przekonasz się, jak łatwo możesz pozbyć się nieproszonych gości.

Jak wygląda zastosowanie kawy na owady?

Wykorzystując kawę i papier toaletowy, możesz stworzyć proste kadzidło (domowy odpowiednik spirali) na komary. Wsyp do szklanki czubatą łyżkę świeżej, mielonej kawy. Dodaj do niej pastę do zębów i porządnie wymieszaj. Chodzi o to, by zawartość naczynia miała konsystencję gęstej papki. W razie potrzeby (jeśli mieszanka będzie zbyt sucha) dodaj więcej pasty. Kiedy preparat jest już gotowy, przygotuj 6 listków papieru toaletowego w jednym kawałku. Złóż papier na pół, a następnie skręć wzdłuż dłuższej krawędzi, by stworzyć nierozwijający się rulon. Następnie nałóż na niego mieszankę kawy i pasty do zębów. Weź szklankę lub szklaną butelkę i umieść w niej zawiniątko wysmarowane kawową pastą. Ułóż je tak, by końcówka była skierowana w górę. Umieść w naczyniu również 1 laskę cynamonu. Na koniec podpal końcówkę papieru.

Zastosowanie kawy na owady to prosty sposób, by się ich pozbyć. Fot. Freepik
Zastosowanie kawy na owady to prosty sposób, by się ich pozbyć. Fot. Freepik

Gdzie ustawić domowe kadzidełko na komary?

Z końcówki podpalonego papieru powinien unosić się obłoczek dymu. To właśnie on odstraszy komary i inne insekty. Aby nie wchodziły do domu, możesz ustawić to proste kadzidełko w okolicy drzwi balkonowych lub okna. Jeśli wieczorami spędzasz czas na tarasie, tam również możesz zabrać je ze sobą. Podpalony papier dobrze sprawdzi się także do odstraszenia szkodników, które przesiadują w doniczkach z twoimi roślinami. Wystarczy, że ustawisz go w pobliżu kwiatów, by szybko pozbyć się problemu.

Kawa działa odstraszająco na komary. Fot. Getty Images
Kawa działa odstraszająco na komary. Fot. Getty Images

Jak inaczej może być wykorzystana kawa na komary?

Alternatywą dla triku z papierem toaletowym jest zastosowanie fusów z kawy do odstraszania owadów. Zbierz je i porządnie wysusz. Następnie umieść w żaroodpornym naczyniu i podpal. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku zapach palonej kawy będzie o wiele mocniejszy, a obłok dymu większy. W związku z tym ta metoda najlepiej sprawdzi się na zewnątrz, np. w czasie grillowania czy wykonywania prac ogrodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także