PoradyLajfhakiUstaw pod stołem w ogrodzie. Żadna mrówka się na nim nie pojawi

Ustaw pod stołem w ogrodzie. Żadna mrówka się na nim nie pojawi

mrówki na pikniku fot. freepik
mrówki na pikniku fot. freepik
21.08.2023 12:46

Te małe zwierzątka nie są straszne ani nie wyglądają groźnie. Mimo to mogą wywołać ogromne szkody w ogrodzie, a nawet zepsuć ucztowanie na łonie natury. Sprawdź sposób na mrówki na pikniku.

Niewielka kolonia mrówek nie powinna wyrządzić większych szkód, jednak problem zaczyna się, kiedy jest ich coraz więcej. Pojawiają się tam, gdzie mają łatwy dostęp do jedzenia, a słodki zapach działa na mrówki niczym magnes. Dlatego cała przyjemność z pikniku znika wraz z przybyciem tych nieproszonych gości.

Sposób na mrówki na pikniku

Kiedy zamierzasz zorganizować letnie przyjęcie w plenerze, a obawiasz się chmary mrówek, to warto zastosować te proste triki. Wystarczy, że przygotujesz cztery podstawki z wodą, a następnie postawisz na nich nogi stołu. W ten sposób odetniesz mrówkom drogę, ponieważ zaczną topić się one we wodzie. To bardzo prosty trik, dzięki któremu ochronisz siebie, swoich gości oraz jedzenie przed inwazją tych szkodników. Na dodatek podstawki zapewnią stabilność stołu, którego nogi nie wbiją się brzydko w trawnik pod wpływem ciężaru. Warto dodać, że mrówki tak samo, jak pozostałe owady nie lubią pewnych zapachów. Dlatego należy zwalczać je domowymi i bezpiecznymi dla naszego zdrowia specyfikami, które kosztują grosze.

Many black ants on floor at home. Pest control
Many black ants on floor at home. Pest control

Pozostałe sposoby na mrówki

  • Cynamon w proszku to nie tylko aromantyczna przyprawa w okresie jesienno-zimowym, ale przede wszystkim straszak na mrówki. Wystarczy posypać nią miejsca, w których najczęściej spotykamy mrówki np. przy wejściu lub wokół stołu na zewnątrz.
  • Fusy po kawie to nieoceniony sposób na te owady. Warto rozsypać je, a stworzą one dla mrówek barierę nie do przejścia.
  • Majeranek sprawdzi się nie tylko do kuchennych eksperymentów. Dzięki swojemu intensywnemu zapachowi wykurzy mrówki z ogrodu, a nawet domu. Można użyć go w postaci sypkiej przyprawy lub zasadzić w doniczkach na parapecie. Dzięki temu w naturalny sposób wyeliminujesz mrówki ze swojego otoczenia.
  • Goździki to również kojarzona z sezonem zimowym przyprawa. Dostępne są także w formie olejku, który zmieszany w proporcji 1:1 z wodą stanie się odstraszaczem na mrówki w sprayu.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także