×

11 przydatnych zastosowań fusów po kawie. Lepiej ich nie wyrzucać!

Większość z nas zaczyna poranek od kawy. Choć każdy ma swoje preferencje dotyczące jej rodzaju, fani kawy parzonej zawsze mają problemy z fusami. Pierwsza myśl to po prostu wyrzucenie ich i tak właśnie dzieje się w większości przypadków. Jednak następnym razem zachowaj je, bo mamy dla was porcję fantastycznych pomysłów z wykorzystaniem fusów!

1. Użyj ich jako nawozu

fusy-2

Fusy z kawy to świetny substytut nawozu. Mogą przyczynić się do poprawy retencji wody w glebie. Poza tym przyciągają dżdżownice, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na rozwój roślin.

2. Odstraszacz szkodników

fusy-3

Fusy pomogą ci się pozbyć niechcianych gości w ogrodzie. Rozrzuć odrobinę w ogrodzie, a koty, ślimaki i krety raczej nie zechcą cię odwiedzać.

3. Marchewkowe pole

fusy-4

Zmieszaj nasiona marchwi z fusami, a wielkość i jakość roślin po wyrośnięciu będzie bez porównania lepsza!

4. Pozbądź się tłuszczu

fusy-1

Nie ma nic gorszego niż zatłuszczona patelnia. Na szczęście fusy pomogą ci usunąć wiele trudnych zabrudzeń spowodowanych tłustymi plamami.

5. Brzydkie zapachy w lodówce

fusy-5

Wysusz fusy i umieść w małym pudełku w lodówce. Dzięki temu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów ze swojej lodówki.

6. Nieprzyjemny zapach ze zlewu

fusy-6

Zmieszaj fusy z sodą, olejkiem waniliowym i odrobiną octu. Mieszankę postaw przy zlewie, by przestać martwić się brzydkimi zapachami wydobywającymi się z twojego zlewu!

7. Odświeżacz do rąk

fusy-7

Wetrzyj fusy w dłonie, tak jak robisz to z mydłem, a później umyj. To pomoże wyeliminować wszelkie niepożądane zapachy jak choćby czosnek lub cebula. Również zmiękczą skórę.

8. Pozbądź się zadrapań na drewnianych meblach

fusy-8

Na patyczek kosmetyczny nabierz odrobinę fusów i wetrzyj w zadrapanie. Choć to nie wyeliminuje ich kompletnie, pomoże ukryć ich widoczność.

9. Nigdy więcej bałaganu z kominka

fusy-9

Każdy posiadacz kominka wie, jak nieprzyjemny jest efekt uboczny korzystania z niego. Jednak wysyp fusy po kawie na dno, aby utrzymać latający popiół na miejscu.

10. Odświeżacz powietrza

fusy-10

Jeśli uwielbiasz zapach kawy, fusy idealnie nadają się na odświeżacz powietrza w twoim domu. Dodaj kilka kropel ulubionego olejku i rozkoszuj się zapachem.

11. Włosy w kolorze kawy

fusy-1

Wmasuj odrobinę fusów podczas mycia głowy, by przyciemnić włosy.

Może Cię zainteresować

zamknij