PoradyLajfhakiUżywanie tej ilości płynu zupełnie wystarczy. Nie wylewaj na gąbkę połowy butelki!

Używanie tej ilości płynu zupełnie wystarczy. Nie wylewaj na gąbkę połowy butelki!

ile płynu do mycia naczyń używać, fot. Genialne
ile płynu do mycia naczyń używać, fot. Genialne
29.06.2023 18:32

Mycie naczyń to żmudna praca, która zajmuje wiele czasu w ciągu dnia. Niektóre pozostałe na nich zabrudzenia są trudne do usunięcia. Sprawdź, ile płynu do mycia naczyń używać, aby były czyste.

Ile płynu do mycia naczyń używać?

W pierwszej kolejności należy wybrać dobry płyn do mycia naczyń, który będzie szybko i solidnie eliminował brud. Producenci prześcigają się w obietnicach na opakowaniach preparatów, które mają usuwać tłuszcz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jednak nie zawsze tak jest, przez co zawiedzeni szorujemy talerze i sztućce. Dodatkowo zakup marnego środka, który jest niewydajny, naraża nas na dodatkowe koszty w postaci wyższych rachunków za wodę. Używanie dużej ilości płynu sprawia, że trzeba poświęcić więcej czasu na wypłukanie naczyń. Czasem zdarza się też tak, że resztki detergentu pozostają na kubkach lub talerzach, przez co podczas jedzenia lub picia chemiczny zapach jest mocno wyczuwalny.

Obraz

Jak dawkować płyn do naczyń?

Płyny dzielą się na skoncentrowane lub nieskoncentrowane. Tych pierwszych powinno używać się w proporcji 5:5, czyli 5 ml preparatu na 5 litrów wody. W przeliczeniu 5 ml oznacza 1,5 łyżeczki. Natomiast kiedy zabrudzenia są mocne, to należy dać 5 ml płynu na 1 litr wody. Przed przystąpieniem do szorowania naczyń należy namoczyć je w tym roztworze przez kilka minut. Inni producenci płynu do naczyń zalecają dawkę 3 ml detergentu na 5 litrów wody. Uogólniając, dawka około 1 łyżeczki powinna być uniwersalną dawką, która wyczyści codzienną ilość naczyń.

female hand gesture cleaning plate using sponge and soap in the kitchen sink
female hand gesture cleaning plate using sponge and soap in the kitchen sink

Co z pianą?

Wiele osób odczuwa satysfakcję, kiedy podczas mycia naczyń powstaje dużo piany. Jest to błąd, ponieważ ilość piany wcale nie świadczy o skuteczności środka. Jeśli jest jej mało, to wcale nie znaczy, że naczynia będą niedomyte. Warto dodać, że nie powinno się dolewać płynu do mycia naczyń tylko po to, aby powstała piana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także