PoradyLajfhakiWcieram w pachy i zapominam o śmierdzącym problemie. Najlepszy dezodorant

Wcieram w pachy i zapominam o śmierdzącym problemie. Najlepszy dezodorant

sposób na pocenie, fot. Freepik
sposób na pocenie, fot. Freepik
05.08.2023 20:13

Panujące w lecie wysokie temperatury sprawiają, że pocimy się bardziej niż zwykle. W efekcie kończymy z zaplamionymi i nieprzyjemnie pachnącymi pachami w samym środku dnia. Poznaj skuteczny sposób na pocenie, dzięki któremu zapomnisz o problemie.

Pocenie się to całkowicie normalna reakcja organizmu, na którą ma wpływ wiele czynników. Proces ten ma za zadanie ochłodzić nasze ciało oraz wyregulować jego temperaturę. Jednak dla wielu osób jest krępującym zjawiskiem, ponieważ odbywa się nadmiernie. Warto pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Wszystko przy użyciu domowych specyfików.

Dlaczego pot śmierdzi?

Nieprzyjemny zapach uwalnia się po kontakcie potu ze skórą, a właściwie z bakteriami znajdującymi się na jej powierzchni. W efekcie na skórze wytwarza się płaszcz hydrolipidowy, który pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi oraz drobnoustrojami. Bardzo często zdarza się, że nasz pot nie ma zapachu, a innym razem, sami nie możemy nadziwić się, jak nieprzyjemna woń wydobywa się spod naszych pach. Dzieje się tak dlatego, że każdy organizm inaczej reaguje na swoją temperaturę. Na proces ten ma niebagatelny wpływ zdrowie, które bardzo często determinuje zwiększoną potliwość.

jak usunąć zapach potu z ubrań fot. freepik
jak usunąć zapach potu z ubrań fot. freepik

Domowy sposób na nadmierne pocenie się

W pierwszej kolejności należy zadbać o regularną higienę ciała, a dopiero potem stosować antyperspiranty. Najlepiej na początku po umyciu się użyć antyperspirantu, a dopiero potem dezodorantu. W ten sposób zwiększy się nasza odporność na pot. Warto dodać, że nie musisz wydawać ogromnej ilości pieniędzy na kosmetyki, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz do zrobienia domowego dezodorantu, znajdziesz w kuchni. Do jego przygotowania potrzeba sody oczyszczonej i naszych rąk. Na początku zwilż dłonie wodą, a następnie nałóż na nie niewielką ilość proszku. Teraz rozetrzyj dokładnie sodę w dłoniach, do całkowitego jej rozpuszczenia się i dopiero wtedy wcieraj ją w pachy. Na koniec pozostaw domowy dezodorant do wyschnięcia.

Jak poradzić sobie z potem?

  • Unikaj ubrań wykonanych ze sztucznych materiałów jak: m.in. nylon czy poliester.
  • Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i pij mało kofeiny oraz alkoholu.
  • Pij napary ziołowe z pokrzywy, rumianku, skrzypu polnego lub szałwii.
  • Spożywaj lekkostrawne potrawy oraz owoce i warzywa.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także