PoradyWciskam do odpływu i zapominam o włosach. Nawet hydraulik nie znał tego triku

Wciskam do odpływu i zapominam o włosach. Nawet hydraulik nie znał tego triku

jak usunąć włosy z odpływu, fot. Genialne
jak usunąć włosy z odpływu, fot. Genialne
25.08.2023 16:02

Zapchany odpływ to częsty problem, szczególnie w przypadku osób, które mają długie włosy. Kumulują się one zarówno pod prysznicem, jak i w umywalce i tworzą zatory, których niekiedy bardzo trudno się pozbyć. Podpowiadamy, jak usunąć włosy z odpływu bez konieczności wyciągania ich. Wystarczy 15 minut i 1 kosmetyk!

Wydobywanie włosów z odpływu kabiny prysznicowej jest dość obrzydliwe, dlatego większość z nas tego nie cierpi robić. Z kolei w przypadku umywalek, zatorów trudno jest pozbyć się ręcznie, ponieważ znajdują się zwykle zbyt głęboko. W każdej z tych sytuacji warto sięgnąć po tani kosmetyk, który udrożni odpływ w 15 minut. Ta sztuczka jest prosta i skuteczna.

Jak usunąć włosy z odpływu?

Kiedy odpływ się zapcha, w pierwszej chwili zwykle myślimy o sięgnięciu po silnie żrący preparat typu Kret. Nie jest to jednak jedyna opcja, by usunąć włosy z odpływu. Tanim i skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie kremu do depilacji. Najtańszy taki kosmetyk kupisz już za mniej niż 10 zł. Wciśnij trochę do odpływu i odczekaj 15 minut. Po tym czasie włącz wodę, a przekonasz się, że zator z włosów zniknął.

Jak usunąć włosy z odpływu prysznica? Fot. Genialne.pl
Jak usunąć włosy z odpływu prysznica? Fot. Genialne.pl

Dlaczego ta sztuczka działa?

Żeby wyjaśnić, jak krem do depilacji pomaga usunąć włosy z odpływu, musimy wyjaśnić, jak w ogóle działa. Ten popularny kosmetyk zawiera kwas tioglikolowy, który rozpuszcza keratynę zawartą we włosach. Dzięki temu składnikowi krem rozmiękcza i rozpuszcza włoski na nogach i innych częściach ciała. Właśnie dlatego możliwe jest ich bezbolesne usunięcie. Kiedy wlejesz go do odpływu zapchanego włosami, zadziała na zator dokładnie w ten sam sposób i rozpuści włosy. Nawet jeśli nie wszystkie zostaną całkowicie usunięte, będzie ich znacznie mniej, dzięki czemu po puszczeniu wody, zostaną zepchnięte do kanalizacji.

Jak usunąć włosy z odpływu kremem do depilacji? Fot.Genialne.pl
Jak usunąć włosy z odpływu kremem do depilacji? Fot.Genialne.pl

Jak inaczej udrożnić odpływ?

Jeśli nie używasz i nie zamierzasz kupować kremu do depilacji, możesz usunąć włosy z odpływu również innymi domowymi sposobami.

  • Do udrożnienia zatkanego zlewu użyj plastikowej butelki. Napełnij umywalkę wodą do połowy, a do odpływu włóż zwilżoną ścierkę (ma sprawić, że woda nie będzie wyciekać). Następnie napełnij butelkę wodą mniej więcej do połowy. Umieść jej szyjkę jak najbliżej odpływu i ściśnij. Chodzi o to, by wypchnąć z niej wodę prosto do zatkanego ujścia. Powtarzaj tę czynność do czasu, aż woda ze zlewu zacznie ściekać w normalnym tempie.
  • W przypadku zatkanego odpływu pod prysznicem lub w umywalce możesz zastosować aspirynę. Rozpuść 2 tabletki wszklance octu i wlej do odpływu. Odczekaj kilkanaście minut i puść wodę. Po zatorze nie powinno być już śladu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także