PoradyLajfhakiWeź monetę na cmentarz. Rodzina szeroko otworzy oczy i za rok zrobi to samo

Weź monetę na cmentarz. Rodzina szeroko otworzy oczy i za rok zrobi to samo

żywe kwiaty na grobie, fot. Getty Images
żywe kwiaty na grobie, fot. Getty Images

21.10.2023 08:57

Już wkrótce Wszystkich Świętych, więc trzeba powoli zbierać się do kupna zniczy i kwiatów. Duża część osób myśli o świeżych wiązankach, lecz hamuje ich świadomość, że cięte rośliny szybko więdną. Żywe kwiaty na grobie mogą postać dłużej, niż ci się wydaje. Koniecznie wypróbuj trik z monetą.

Do niedawna na cmentarzach można było ujrzeć jedynie plastikowe kwiaty lub ewentualnie kilka doniczek z chryzantemami. Z czasem świadomość ludzi wzrosła i duża część postanowiła być bardziej eko. Kwiaty w doniczkach i wazonach stały się coraz bardziej popularne, a ludzie znaleźli mnóstwo metod na przedłużenie trwałości żywych roślin.

Żywe kwiaty na grobie bliskich. Jakie wybrać?

Pierwszego listopada cmentarze magicznie rozkwitają i zalewają się blaskiem świec. W dalszym ciągu można dostrzec plastikowe wiązanki, które ludzie wybierają ze względu na trwałość. W końcu takie "rośliny" nie więdną i trzymają się praktycznie cały sezon bez blaknięcia. Minusem takiego rozwiązania jest to, że po czasie kwiatki trafiają do kosza co ma negatywny wpływ na środowisko. Kupienie żywych kwiatów też może być dobrym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać dobry gatunek lub nabyć roślinę doniczkową np. wrzos. Jeśli decydujesz się na bukiet z żywych kwiatów, warto dorzucić coś do wazonu, co zadziała jak specjalistyczna odżywka.

Obraz

Trik z monetą. Kwiaty utrzymają świeżość na dłużej

Żywe kwiaty są piękne, lecz prędzej czy później trzeba je wyrzucić. Aby stało się to przysłowiowe "później", możemy zastosować kilka sztuczek z przedłużeniem trwałości. Podstawowa zasada mówi, by przed wstawieniem do wody zawsze przycinać łodygi roślin. Skoro mowa o wodzie, to warto dolać do niej trochę soku z cytryny lub wykonać specjalną odżywkę z miodu, soku z cytryny i szczypty cukru. Taka woda dostarczy sporo wartości odżywczych, które przedłużą trwałość kwiatów. Jeśli nie chcesz się bawić w młodego chemika, wystarczy trik z wykorzystaniem monety. Wrzucamy miedziaka do wazonu. Dzięki temu kwiaty znacznie dłużej zachowają świeżość. Ten trik jest warty jednej monety z twojego portfela!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także