PoradyLajfhakiZamiast przy zlewie, umieść gąbkę w lodówce. Wyeliminujesz 1 uporczywy, a częsty kłopot

Zamiast przy zlewie, umieść gąbkę w lodówce. Wyeliminujesz 1 uporczywy, a częsty kłopot

wilgoć w lodówce, fot. Youtube/SmartFox
wilgoć w lodówce, fot. Youtube/SmartFox

24.07.2023 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wilgoć w lodówce w niewielkim zakresie to naturalny proces, który wynika z różnicy temperatur. Problem pojawia się, kiedy jest jej zbyt wiele. Oto sposób, jak temu zaradzić.

Lodówka to ważne urządzenie w każdym domu. Nie wyobrażamy sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Należy odpowiednio o nią dbać, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia czy nadmiaru wilgoci. Poznaj prosty trik na to, jak to zrobić!

Skąd się bierze wilgoć w lodówce?

Skraplanie się wody w lodówce to zjawisko częste i normalne, które nie powinno cię niepokoić. Jest to spowodowane różnicą temperatury w środku i powolnym ochładzaniem się produktów, które są w lodówce. Martwiące powinno być to wtedy, kiedy woda zbiera się na dole i pojawia się mocne oszronienie. To objaw zatkanego odpływu wody, rozszczelnienia lub uszkodzenia systemu sterowania temperaturą w lodówce. Właśnie przez to tak mocno skrapla się woda, a nawet pojawia się lód. Niestety w takim wypadku należy wezwać serwisanta, jednak można tego unikać i działać zapobiegawczo, aby nie doprowadzić do zepsucia lodówki i dużych kosztów naprawy lub kupna nowej. Oto nasze patenty na to, jak usunąć wilgoć z lodówki. Będziesz miło zaskoczony, jakie to proste, oszczędne i skuteczne. Pozbędziesz się szybko problemu!

Obraz

Patent na wilgoć w lodówce

Ten trik może ci się wydawać zaskakujący i śmieszny, ale naprawdę działa! Do pozbycia się wilgoci z wnętrza lodówki potrzebujesz jedynie zwykłej gąbki do zmywania naczyń! Kiedy ten patent zdradziła nam nasza znajoma, po prostu oniemieliśmy z wrażenia. Nie do końca wierzyliśmy, że faktycznie to może zadziałać, ale myliliśmy się — jest rewelacyjny! Po prostu weź gąbkę i wysyp na nią łyżkę sody oczyszczonej, a następnie włóż ją do lodówki na wyższą półkę. W ten sposób gąbka wchłonie całą wilgoć, która pojawiła się w urządzeniu. Ten sam patent możesz wykorzystać, kładąc ją do pojemnika na warzywa. Zadziała tak samo. Woda wniknie w gąbkę, dzięki czemu warzywa będą się wolniej psuły. Zastosowanie sody oczyszczonej też jest nieprzypadkowe, ponieważ wchłonie ona nieprzyjemne zapachy, które są w lodówce. Ten paten to dwa w jednym — pochłaniacz wilgoci i zapachów. Będziesz zachwycony rezultatem!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także