PoradyLajfhakiWizażystka zdradza jak malować usta. Szminka już nigdy nie zabrudzi zębów

Wizażystka zdradza jak malować usta. Szminka już nigdy nie zabrudzi zębów

szminka na zębach, fot. Getty Images
szminka na zębach, fot. Getty Images
24.10.2023 14:28

Malowanie ust to jeden z podstawowych kroków w dopełnieniu makijażu twarzy. W zależności od gustu nakładamy różnego rodzaju pomadki i błyszczyki, które podkreślają naszą urodę. Częstym problemem u kobiet jest migrująca szminka, która osadza się na zębach. Jak pozbyć się tego kłopotu? Zastosuj prosty trik!

Usta malowała już sama Kleopatra. Kiedy nie było jeszcze kosmetyków, posługiwano się naturalnymi barwnikami jak np. karminem (pozostałości po rozgniecionych owadach). Co ciekawe, jest on dalej wykorzystywany w wielu produktach. Z biegiem czasu powstały specjalistyczne kosmetyki, przeznaczone do konkretnych partii twarzy. Nie mniej problem rozmazującej pomadki pozostał do dziś!

Szminka na zębach to już przeszłość. Teraz stosuje ten trik!

Na świecie nie ma kobiety, która nie zaliczyłaby wpadki ze szminką do ust. Bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, kiedy kosmetyk przenosi się na zęby i straszy innych przechodniów. Ten trik pozwoli ci się uwolnić od ciągłego spoglądania w lusterko i uczucia niepewności. Pierwszy sposób na pozbycie się problemu to prosty trik. Kiedy pomalujesz usta włóż do buzi kciuk, przymknij wargi i wyciągnij palec. Szminka zlokalizowana najbliżej okolicy zębów zbierze się na twoim palcu. Ta sztuczka jest powszechnie znana i stosowany w świecie makijażu. Możesz ją wykonać absolutnie wszędzie, ważne, by mieć czyste dłonie. Drugi, analogiczny sposób to odciśnięcie nadmiaru produktu na chusteczce, poprzez przytknięcie jej do ust. Pamiętaj, by ją tylko przyłożyć, ale nie pocierać!

Obraz

Nałóż na usta specjalny "podkład" a szminka nie ruszy się z miejsca

Wizażystka Florrie White pracuje na planach filmowych już od wielu lat, a tajniki makijażu ma w jednym palcu. Kobieta mówi, że migracja pomadki jest spowodowana zbyt dużą ilością produktu. Szminka na zębach nie będzie dłużej twoim zmartwieniem, jeśli przed nałożeniem wykorzystasz konturówkę do ust. Wiele osób myśli, że konturówki używa się jedynie do wyznaczania zarysu warg, lecz nie jest to jej jedyne zastosowanie. Pokrycie ust cienką warstwą kredki, sprawi, że pomadka będzie miała do czego się przykleić. Dodatkowo zużyjesz mniej szminki i nie będzie mowy o prześwitach. Zawsze stosuj zbliżone do siebie kolory, które nie będą nieestetycznie kontrastować.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także