PoradyLajfhakiWkładam do pustego bębna i włączam krótki program. Brzydki zapach z pralki znika!

Wkładam do pustego bębna i włączam krótki program. Brzydki zapach z pralki znika!

brzydki zapach z pralki, fot Genialne
brzydki zapach z pralki, fot Genialne
25.07.2023 18:34, aktualizacja: 25.07.2023 18:46

Nie ma nic gorszego niż nieprzyjemny zapach dochodzący z pralki. To zdecydowanie nie wróży nic dobrego. Często jest też sygnałem, że wewnątrz urządzenia gromadzi się osad, który może prowadzić do uszkodzeń. W tym artykule wyjaśniamy, jak skutecznie usunąć brzydki zapach z pralki.

Bęben pralki jest miejscem, które jest szczególnie narażone na wilgoć. Dlatego nie powinno dziwić, że często z niego dochodzi nieprzyjemny zapach. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie musisz od razu dzwonić po specjalistę. Zastosuj nasze sprawdzone porady, a problem zniknie.

Zauważyłeś, że z pralki dochodzi nieprzyjemny zapach? Co zrobić?

Zapewne zdarzyło ci się nastawić pranie, ciesząc się myślą, że wszystko będzie czyste i pachnące. Niestety, finalnie okazało się, że ubrania mają brzydki zapach, a z bębna pralki unosi się równie nieprzyjemny odór. To może skutecznie zepsuć humor. Niestety, jest to dość częsty problem, który wynika z nadmiaru wilgoci i resztek detergentów, które zalegają we wnętrzu pralki. Ważne jest, aby po każdym praniu nie zamykać od razu drzwiczek pralki. To pomoże zmniejszyć wilgoć, ale nie zagwarantuje, że problem z odorem zniknie. Co więc zrobić, aby skutecznie się go pozbyć?

Obraz

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Istnieje kilka sprawdzonych metod na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z bębna pralki. Pierwsza z nich polega na uruchomieniu pustego prania razem z silnym detergentem. Ustaw program na wysoką temperaturę — między 90 a 95 stopni Celsjusza. Następnie dodaj do bębna mocny środek antybakteryjny — dobrym wyborem będzie Domestos (możesz wylać go bezpośrednio do bębna lub nalać do nakrętki — na przykład od płynu do prania — i to ją umieścić wewnątrz). Takie rozwiązanie skutecznie zwalczy bakterie obecne wewnątrz bębna, które są odpowiedzialne za powstanie nieprzyjemnego zapachu. Warto również wypróbować domowy przepis na roztwór z octu. Ten naturalny środek potrafi zdziałać cuda!

Jak wyczyścić pralkę? Wypróbuj tę miksturę!

Przygotuj 2 lub 3 litry octu i zmieszaj go z 3/4 szklanki sody oczyszczonej. Taką miksturę wlej do pralki i ustaw krótkie pranie na 60 stopni. Taki roztwór nie tylko wyeliminuje nieprzyjemny zapach, ale również zadziała jak odkamieniacz. Polecamy również wyczyścić szufladkę na detergenty za pomocą starej szczoteczki — tam często zalegają resztki, które również powodują namnażanie bakterii i nieprzyjemny zapach. Sprawdź również stan węża spustowego — jeśli jest w złym stanie, koniecznie go wymień!

szuflada od pralki, fot. freepik
szuflada od pralki, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także