PoradyLajfhakiWłóż gąbkę do szuflady na detergenty i dodaj 1 składnik. Pleśń i brud znikną

Włóż gąbkę do szuflady na detergenty i dodaj 1 składnik. Pleśń i brud znikną

jak wyczyścić szufladę na detergenty fot. genialne.pl
jak wyczyścić szufladę na detergenty fot. genialne.pl
13.06.2023 15:59

Szuflada na detergenty jest ważną częścią pralki, której higiena jest równie istotna. Bardzo częste korzystanie z pralki powoduje gromadzenie się osadów nie tylko w bębnie, ale też w szufladzie, która może śmierdzieć. Sprawdź jak wyczyścić szufladę na detergenty w pralce.

Ten element pralki jest narażony na zbieranie się pleśni oraz bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach. Dlatego tak istotną rolę odgrywa regularne czyszczenie komory, ponieważ wpłynie ono na dobrą kondycję urządzenia oraz sprawi, że pranie będzie o wiele dokładniejsze.

Jak wyczyścić szufladę na detergenty?

Dobrym sposobem na umycie szuflady jest cytryna, która znakomicie dezynfekuje oraz odtłuszcza wszelkie powierzchnie. Dzięki zawartemu kwasowi pozwala na:

  • dokładne rozpuszczenie detergentów np. płynu do płukania i proszku;
  • pozbycie się bakterii i pleśni;
  • neutralizację przykrych zapachów;
  • nabłyszczenie komory;
  • naturalne i bezpieczne czyszczenie.

Do wyczyszczenia szuflady na detergenty oprócz cytryny potrzebne będą: gąbka lub szczoteczka do zębów, czysta ściereczka i gorąca woda. Na początek należy wyjąć szufladę z pralki, jeśli to możliwe i pokroić cytrynę na dwie połówki. Można też wycisnąć z nich sok, ponieważ to właśnie on jest kluczowym składnikiem. Teraz trzeba nacierać połówką cytryny zabrudzone elementy, ponieważ cytryna ma właściwości odplamiające. W kolejnym kroku konieczne jest użycie szczoteczki, która wyczyści trudno dostępne zakamarki szuflady. Kiedy wnętrze jest już czyste, to należy przepłukać je dokładnie w ciepłej wodzie tak, aby resztki soku nie dostały się do prania. Na koniec konieczne jest wysuszenie szuflady i wytarcie do sucha ściereczką jej wnętrza.

szuflada od pralki, fot. freepik
szuflada od pralki, fot. freepik

Pozostałe sposoby na czyszczenie dozownika na detergenty

  • Drugim skutecznym specyfikiem będzie ocet, który można dodać do soku z cytryny lub stosować samodzielnie. Preparat z kuchennej szafki pozbędzie się kamienia i zdezynfekuje komorę, pozbywając się smrodu. Wystarczy włożyć gąbkę kuchenną do do każdej przegródki i polać ją octem. Po kilku minutach po pleśni i brudzie nie będzie śladu.
  • Warto co pewien czas uruchomić pralkę "na pusto", czyli ustawić standardowy cykl prania, a do bębna i szuflady wlać ocet lub płyn do płukania jamy ustnej, które doczyszczą też wnętrze pralki.
  • Soda oczyszczona również da wspaniałe rezultaty, jeśli będzie dodawana do każdego prania i mieszana z proszkiem do prania.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także