PoradyLajfhakiWłóż do pojemnika i zalej wodą. Usunie plamy w kilka sekund

Włóż do pojemnika i zalej wodą. Usunie plamy w kilka sekund

jak usunąć tłuste plamy z plastikowych pojemników fot. genialne.pl
jak usunąć tłuste plamy z plastikowych pojemników fot. genialne.pl
09.09.2023 15:18

Plastikowe pojemniki, w których przechowujemy jedzenie, narażone są na zabrudzenie. Niektóre plamy, jak choćby z sosu pomidorowego wydają się być niemożliwe do wyczyszczenia. Podpowiadamy metodę na to, jak usunąć właśnie takie tłuste ślady z plastikowych pojemników.

Brudne i tłuste pojemniki plastikowe na jedzenie to nic przyjemnego. Często zdarza się, że podczas mycia zostają tłuste ślady. Oto sposób na to, jak się ich pozbyć.

Jak myć plastikowe pojemniki?

Domowe spaghetti, gołąbki lub pulpety w sosiepomidorowym smakują najlepiej. To świetny obiad, który można wziąć ze sobą do pracy lub do szkoły, zabierając go wplastikowym pojemniku. Niestety jest też druga strona medalu, a mianowicie osady z jedzenia, które zostają na pudełku. Czerwony sos lub tłuszcz bardzo łatwo wchodzi w reakcję z pojemnikiem i zostawia na nim plamy, które są dość trudne do wyczyszczenia. Jednak nie oznacza to, że nigdy już nie domyjemy naszych pudełek. W ostatnim czasie odkryliśmy ciekawy trik, który pozwala pozbyć się tłustych śladówna dobre. Sprawia, że znów z przyjemnością możemy korzystać z czystych pojemników. Mycie pudełek na jedzenie nigdy nie było tak proste!

a group of plastic containers on a table
a group of plastic containers on a table

Jak usunąć tłuste ślady z plastikowych pojemników?

Ten patent wymaga jedynie kilku prosty kroków, a rezultat jest oszałamiający. Bardzo szybko pozbędziesz się czerwonych i tłustych plam z plastikowego pojemnika na żywność. Oto instrukcja, jak zrobić to krok po kroku:

  • weź brudny pojemnik,
  • nalej do środka kilka kropli płynu do naczyń,
  • zalej go wodą na około 1-2 cm,
  • następnie weź kawałek ręcznika papierowego,
  • włóż go do środka pojemnika,
  • zamknij szczelnie pokrywką,
  • porządnie wstrząśnij nad zlewem,
  • wyjmij ręcznik, wylej zawartość i opłucz pojemnik.

Zauważysz, że plamy z tłuszczu i sosu właściwie zniknęły w mgnieniu oka! Możesz znów bez problemu używać swojego pojemnika wedle uznania i nie musisz już obawiać się czerwonych osadów. Teraz wiesz, jak w prosty i szybki sposób pozbyć się ich z powierzchni pudełka. Właśnie tak, jak na filmiku poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także