PoradyLajfhakiWłóż kawałek folii aluminiowej do doniczki. Rośliny już nie będą się męczyć

Włóż kawałek folii aluminiowej do doniczki. Rośliny już nie będą się męczyć

folia aluminiowa w doniczce fot. genialne.pl
folia aluminiowa w doniczce fot. genialne.pl
19.08.2023 15:00

Folia aluminiowa w doniczce to nie przypadek.  Poznaj sekret ogrodników i ciesz się bujnymi roślinami na swoim parapecie. Wystarczy zaledwie kawałek, by zobaczyć efekty.

Wprawdzie folia aluminiowa nie przekazuje żadnych wartości odżywczych do gleby, lecz może pomóc w inny sposób. Dostarczenie odpowiedniej ilości światła do rośliny jest bardzo ważne w jej rozwoju, a folia jest w stanie nieco ją doświetlić. Sprawdź poniższy trik!

Folia aluminiowa w doniczce to sekret ogrodników

To, że folię możesz wykorzystać w kuchni, to każdy wie, lecz o wrzucaniu jej do doniczki nie mówi się zbyt wiele. Trik ma na celu doświetlenie rośliny, gdyż ta bez odpowiedniej ilości promieni słonecznych nie jest w stanie rosnąć i się odżywiać. Promienie padające na liście wspomagają fotosyntezę zachodzącą w komórkach, a tym samym dają jej pokarm. Wykorzystanie odblaskowej folii dostarczy niezbędnego światła, a przekręcanie doniczek będzie jedynie przeszłością. Warto wykorzystać tę wiedzę jesienią i zimą, gdy dni są krótkie i ciemne, a roślinka w dalszym ciągu potrzebuje promieni słonecznych do prawidłowego wzrostu. Jak zrobić naturalne doświetlenie? Wystarczy wyciąć niewielki kawałek foli i nabić go na dwa patyczki (np. wykałaczki), by powstał mały "ekran". Następnie wbijamy je do doniczki stroną świecącą w kierunku kwiatka. W ten sposób będzie miał równy dostęp do światła.

folia aluminiowa w doniczce to sekretny trik ogrodników, fot. freepik
folia aluminiowa w doniczce to sekretny trik ogrodników, fot. freepik

Jak wykorzystać folię aluminiową w ogrodzie?

Twój ogród jest często narażony na atak różnych szkodników. Jednymi z nich są szpaki, które wręcz uwielbiają zjadać owoce z drzew i krzewów. Aby je odstraszyć, musisz zamontować domowe straszaki. Przyda się folia aluminiowa, sznurek oraz karton. Wystarczy wyciąć kwadraty z kartonu i nakleić na nie folię, całość przewieszamy przez sznurek i mocujemy na gałęziach. Pod wpływem wiatru kartoniki będą się ruszać i odbijać światło, a ptaki nie będą ryzykować spotkania z nieznanym przedmiotem. Istnieje również sposób z wykorzystaniem starych płyt CD, które pod wpływem promieni słonecznych mienią się na różne kolory i tym samym odstraszają szkodniki.

folia aluminiowa w doniczce to sekretny trik ogrodników, fot. freepik
folia aluminiowa w doniczce to sekretny trik ogrodników, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także