Wodospad Kamieńczyka to miejsce nagrywania "Opowieści z Narnii". Koniecznie je odwiedź!
Być może chcesz się wyrwać na weekend za miasto? Szukasz okolicy, w której panuje spokój i cisza, a na domiar tego zaobserwujesz przyrodę nietkniętą ręką człowieka? Mamy dla ciebie idealne miejsce, którego nie powstydziła się nawet produkcja filmowa. Wodospad Kamieńczyka to punkt na terenie karkonoskiego parku narodowego i to właśnie tam kręcono "Opowieści z Narnii"!
Czasami wydaje nam się, że miejsca z filmów i seriali są dla nas nieosiągalne — nic bardziej mylnego. Okazuje się, że większość urokliwych scenerii znajduje się blisko nas, trzeba jedynie dobrze ich poszukać. Jednym z takich przykładów jest wodospad, przy którym nagrywano losy dzieci w magicznej krainie.
Karkonoski Park Narodowy może pochwalić się magicznym miejscem
Tytułowy wodospad mieści się w polskich Sudetach. Ma 27 metrów wysokości, co czyni go najwyższym spadem wodnym w tym łańcuchu górskim. Jest atrakcją wielu poradników turystycznych, gdyż potrafi wywołać spore wrażenie na turystach. Skoro mowa o urokliwej stronie, to zainteresowali się nim twórcy filmu "Opowieści z Narnii", który został wypuszczony w 2007 roku. Podziwianie wodospadu nie jest darmowe i dotychczas należało zapłacić 12 zł za osobę dorosłą i 6 zł za dziecko, chyba że nie skończyło jeszcze siódmego roku życia. Zaraz po wejściu na jego teren dostajemy kask ochronny, gdyż często z brzegu wodospadu odrywają się pojedyncze odłamki skał. Innymi słowy, zawsze trzeba wkładać ochraniacz na głowę, by ograniczyć wszelkie ryzyko uderzenia.
Sudety to nie tylko wodospad Kamieńczyka! Poznaj okoliczne atrakcje
Samo miejsce filmowe jest dla ciebie niewystarczające? Nie rezygnuj tak szybko, góry mają wiele do zaoferowania. Przede wszystkim warto wybrać się tam jesienną porą, gdy szlaki będą usłane kolorowymi dywanami z liści. Co jeszcze warto zobaczyć na pobliskim terenie?
- Wodospad Szklarki,
- Wodospad Łomniczki w Karpaczu,
- Kopalnia Podgórze w Kowarach,
- Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu,
- Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu,
- Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach,
- Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska łąka w Świeradowie-Zdroju,
- Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach,
- Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie.