PoradyLajfhakiWrzuć do suszarki z praniem. Wyjmiesz ubrania bez zagnieceń

Wrzuć do suszarki z praniem. Wyjmiesz ubrania bez zagnieceń

kostki lodu w suszarce fot. freepik
kostki lodu w suszarce fot. freepik

20.08.2023 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pranie nie należy do ulubionych czynności w domu, zwłaszcza jak ma się dużą rodzinę i prać trzeba właściwie codziennie. Podobnie jest z prasowaniem. Mamy dla ciebie trik na kostki lodu w suszarce, dzięki któremu wiele ułatwisz sobie w domu.

Po wyjęciu z suszarki ubrania są zagniecione i nadają się do prasowania. Na szczęście jest patent, dzięki któremu odłożysz żelazko w zapomnienie. Jedynie, czego ci trzeba to kostek lodu.

Jak stosować kostki lodu w suszarce?

Obowiązki domowe to nie tylko sprzątanie i gotowanie, ale również pranie ubrań. Trzeba je odświeżać nie tylko po treningu, zaplamieniu, ale też po całym dniu ich noszenia - szczególnie latem, kiedy są zapocone. Nie bez kozery mówi się - jak cię widzą, tak cię piszą. Schludne i czyste ubrania sprawiają, że otoczenie przychylniej na nas patrzy. Pranie staje się wyzwaniem, kiedy w domu mamy dzieci, wtedy może wydawać się, że nie ma ono końca i większość czasu spędzamy przy pralce i suszarce. Ubrania po wyjęciu z tych urządzeń nie wyglądają efektownie, ponieważ są pogniecione. Wydaje się, że jedynym ratunkiem jest żelazko, jednak nic bardziej mylnego, a osoby niecierpiące prasowania mogą odetchnąć z ulgą. Wystarczą kostki lodu w suszarce. Po prostu wrzuć je wraz z ubraniami do urządzenia i zostaw na 10 minut. Po tym czasie wyjmij odzież, a zauważysz, że nie ma na nich żadnych zagnieceń.

Frozen water. Ice cubes on the table
Frozen water. Ice cubes on the table

Jak szybko zrobić lód?

Jeśli akurat w zamrażalniku nie masz kostek lodu, możesz je przygotować bez długiego czekania. W jaki sposób? Po prostu do pojemnika, zamiast lodowatej wody, wlej bardzo gorącą. W ten sprytny sposób, zamiast czekać kilka godzin na to, aż się zamrozi, wyciągniesz kostki lodu po 20-30 minutach. Jednak sztuczkę tą stosuj sporadycznie, aby nie doprowadzić do uszkodzenia zamrażalki, do której nie powinno się wkładać gorących rzeczy - zaszkodzić to też może produktom, które w niej przechowujesz. Niecodzienne wkładanie do niej pojemnika z ciepłą wodą nie wyrządzi ogromnych strat. Najlepiej przygotować lód wcześniej na zapas, aby nie zabrakło ci go, kiedy będziesz chciał zastosować trik z suszarką na bieżąco. Będzie to też o wiele wygodniejsze.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także