PoradyLajfhakiWsypała sól do środka gąbki. Problem, z którym zmagała się od miesiąca, sam zniknął!

Wsypała sól do środka gąbki. Problem, z którym zmagała się od miesiąca, sam zniknął!

wilgoć w lodówce, fot. Genialne
wilgoć w lodówce, fot. Genialne
28.08.2023 11:32

Wilgoć w lodówce to prawdziwy koszmar dla każdego z nas. Zbierająca się woda moczy jedzenie i wpływa na jego strukturę. Nie mówiąc już o tym, ile ma w sobie bakterii... Jeśli borykasz się z tym problemem, sprawdź trik z solą w gąbce, a wilgoć nie będzie ci się śnić po nocach.

Mokra lodówka może sprawić, że nasze produkty spożywcze zaczną się szybciej psuć. Mimo że wewnątrz panuje niska temperatura, bakterie w dalszym ciągu się mnożą, a wilgoć jest dla nich niezwykle sprzyjająca. Jeśli ją zauważysz, trzeba się jej natychmiast pozbyć, gdyż zaniedbanie tego faktu może nieść przykre konsekwencje. W najgorszym wypadku możesz wylądować w szpitalu z powodu zatrucia!

Dlaczego mam wilgoć w lodówce?

Wilgoć wewnątrz chłodziarki jest czymś naturalnym, gdyż powstaje w procesie parowania wody z żywności. W niskiej temperaturze płyn zaczyna się skraplać i osiadać na ściankach. Problem pojawia się w momencie, gdy na dnie lodówki powstają spore kałuże, które powinny zostać odprowadzone przez odpływ umieszczony na tyle urządzenia. W takiej sytuacji trzeba się zastanowić nad tym czy lodówka jest w pełni sprawna. Czasami wystarczy przeczyścić kanał z odpływem, a problem będzie z głowy.

wilgoć w lodówce zwalczysz za pomocą gąbki, fot. genialne
wilgoć w lodówce zwalczysz za pomocą gąbki, fot. genialne

Gąbka i sól pozbędą się problemu

Jeśli nie masz aż tak dużego problemu z wilgocią, lecz w dalszym ciągu denerwuje cię skraplająca się wewnątrz woda, musisz wykorzystać genialny trik. Potrzebna będzie nowa gąbka do naczyń i odrobina soli. Wystarczy, że nieco natniesz gąbkę, a wewnątrz umieścisz łyżeczkę soli kuchennej. Następnie wstaw ją na najniższą półkę w chłodziarce i patrz, jak działa cuda. Myjka wchłonie wilgoć, tym samym będzie zapobiegać rozwojowi bakterii i powstawaniu pleśni na jedzeniu. Sól jest dodatkowym zabezpieczeniem, które dezynfekuje gąbkę od wewnątrz i pozwala na przechowywanie jej w lodówce aż do siedmiu dni! Po tym czasie myjemy ją płynem do naczyń, wyparzamy wrzątkiem i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Kiedy jest sucha, można ją ponownie napełnić solą i wstawić do lodówki na kolejne dni.

wilgoć w lodówce zwalczysz za pomocą gąbki, fot. freepik
wilgoć w lodówce zwalczysz za pomocą gąbki, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także