PoradyLajfhakiWstaw do zamrażarki. Pozbędziesz się lodu w pół godziny

Wstaw do zamrażarki. Pozbędziesz się lodu w pół godziny

jak szybko rozmrozić zamrażarkę fot. genialne.pl
jak szybko rozmrozić zamrażarkę fot. genialne.pl
28.06.2023 10:08

Szron, a co gorsza lód pojawiający się w zamrażarce to znak, że należy rozmrozić urządzenie. Na jego nadmierne powstawanie ma wpływ wiele czynników w tym nieprawidłowa praca urządzenia np. grzałek. Podpowiadamy jak szybko rozmrozić zamrażarkę.

Brak regularności w rozmrażaniu wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie, przez co urządzenie źle konserwuje żywność. Warto dodać, że większa warstwa lodu, to też duże rachunki za prąd, ponieważ zamrażarka potrzebuje więcej energii na utrzymanie prawidłowej temperatury. Dlatego pamiętaj o systematycznym rozmrażaniu zamrażarki.

Kiedy i dlaczego rozmraża się zamrażarkę?

Czynność tą najlepiej wykonywać dwa razy do roku, ponieważ zbierający się szron i lód utrudnia nie tylko jej pracę, ale też korzystanie z niej:

  • warstwa lodu blokuje drzwi oraz szuflady zamrażalnika, przez co ciężko je otwierać i zamykać;
  • przez nadmierny szron zmniejsza się powierzchnia użytkowa urządzenia;
  • jedzenie umieszczone w skutej lodem zamrażarce jest źle konserwowane;
  • nierozmrożona zamrażarka generuje zbędne koszty oraz częściej się psuje.
Kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę? fot. genialne.pl
Kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę? fot. genialne.pl

Jak szybko rozmrozić zamrażarkę?

Rozmrażanie nie musi być przykrym i czasochłonnym zadaniem, jeśli skorzystasz z poniższych trików. Jednak pamiętaj o wyłączeniu zamrażarki z prądu oraz wyjęciu całej jej zawartości. Następnie pod urządzeniem postaw duży pojemnik, do którego będzie ściekać rozmrożony lód oraz weź kilka chusteczek i mopa do wytarcia podłogi. Teraz zagotuj do wrzenia wodę, w dużym garnku, a następnie włóż ją do wnętrza zamrażalnika. Warto pamiętać o tym, żeby naczynie nie dotykało bezpośrednio powierzchni zamrażarki, dlatego połóż deskę lub podpórkę żaroodporną. Na koniec zamknij drzwi zamrażarki, w tym czasie para woda rozmrozi lód i przyśpieszy proces rozmrażania. Często zdarza się tak, że sposób należy powtarzać kilka razy, ale mimo to metoda z wrzątkiem jest bardzo skuteczna.

Kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę? fot. genialne.pl
Kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę? fot. genialne.pl

Pozostałe wskazówki ułatwiające rozmrażanie

  • Tam, gdzie lód jest naprawdę gruby, sprawdzi się suszarka do włosów, która pod wpływem gorącego powietrza zadziała szybko.
  • Do przecierania boków zamrażarki lub zdrapywania lodu używaj plastikowych szpatułek, lub miękkiej gąbki. W tej sposób nie zarysujesz powierzchni.
  • Po rozmrażaniu należy wysuszyć zamrażarkę, ponieważ jeśli pozostanie w niej woda, to szron pojawi się szybko.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także