PoradyLajfhakiWstaw garnek do ogrodu, zamiast do szafki. Sąsiedzi będą kukać zza płotu i wyniosą swoje

Wstaw garnek do ogrodu, zamiast do szafki. Sąsiedzi będą kukać zza płotu i wyniosą swoje

stare garnki w ogrodzie, fot. Genialne
stare garnki w ogrodzie, fot. Genialne
27.08.2023 20:21, aktualizacja: 27.08.2023 21:51

Stare garnki nie muszą lądować na śmietniku. Daj im drugie życie i zastosuj na zewnątrz. Twoi sąsiedzi będą łapać się za głowy, że wcześniej nie wypróbowali tego patentu. Oto jak stare garnki w ogrodzie pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze i ciekawe zaaranżować jego przestrzeń.

Idea zero waste staje się coraz bardziej popularna. To ekologiczne rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ilości produkowanych śmieci i ponowne wykorzystywanie starych i zniszczonych przedmiotów. Tym razem zdradzamy ci patent na wykorzystanie starych garnków w przestrzeni ogrodowej.

Stare garnki w ogrodzie

Aranżacja ogrodu wcale nie musi zajmować dużo czasu ani być kosztowna. Szczególnie, jeśli włączymy kreatywność i zamienimy stare i zniszczoneprzedmioty na ciekawe i oryginalne ozdoby ogrodowe. To z pewnością pozwoli nam się wyróżnić na tle sąsiadów i zaoszczędzić pieniądze na kupnie doniczek, mebli czy innych akcesoriów w sklepach. Zainspirowani tym, znaleźliśmy sposób na stare garnki w ogrodzie. Jeśli takich nie posiadasz, zapytaj wśród znajomych lub sąsiadów — na pewno jakieś się znajdą. My zrobiliśmy z nich jedyne w swoim rodzaju doniczki, które wzbogaciły nasz ogród. Nie jest to trudne do zrobienia. Wystarczy, że zrobisz w dnie 3 dziurki na odprowadzanie wody i ozdobisz je wedle uznania. W naszym przypadku przemalowaliśmy je i zastosowaliśmy warstwę brokatu, aby mieniły się w słońcu. Efekt przeszedł nasze oczekiwania, a znajomi i sąsiedzi gratulowali nam świetnego pomysłu. To nie jedyny patent na stare garnki!

Obraz

Co jeszcze zrobisz ze starych garnków?

Możesz je też z sukcesem zastosować w łazience jako koszyczki na kosmetyki czy małe bibeloty. Do tego triku potrzebne będą: stary lub przypalony garnek, sznurek, nożyczki, klej na gorąco, ozdoby wedle uznania. My zastosowaliśmy nasz ulubiony styl morski.

  • Podłącz do prądu klej na gorąco.
  • Jeden koniec sznurka przyklej do garnka u dołu.
  • Nawijaj sznurek na garnek, podklejając go klejem — aż do samej górnej krawędzi. Pilnuj, aby sznurek ściśle przylegał do jego powierzchni.
  • Poczekaj do zastygnięcia kleju, po czym zacznij ozdabiać garnek wedle uznania — również stosując klej na gorąco.
  • Znów poczekaj, aż wszystko wyschnie.

I już! Twój ozdobny koszyczek jest gotowy. Możesz go zastosować jako praktyczną ozdobę gdziekolwiek chcesz w swoim domu!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także