PoradyLajfhakiWstawiam do lodówki i mam święty spokój. Mogłam wcześniej się przekonać

Wstawiam do lodówki i mam święty spokój. Mogłam wcześniej się przekonać

Odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. genialne.pl
Odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. genialne.pl
12.09.2023 14:02

Zapachy jedzenia lubią się mieszać, co nie zawsze jest miłym doznaniem. Warto przygotować domowy odświeżacz do lodówki, który sprawi, że już nigdy nie wyczujesz przykrego zapachu po otwarciu chłodziarki.

Pożywienie, które nie jest szczelnie zapakowane, może uwalniać swój zapach w lodówce, przez co inne produkty zaczynają nim przechodzić. W końcu kto chciałby jeść sernik, który pachnie jak pieczeń z wczorajszego obiadu? Domowy odświeżacz ma za zadanie pochłaniać brzydkie zapachy i uwalniać przyjemny aromat na całą powierzchnię lodówki.

Jak przygotować odświeżacz do lodówki?

Najprawdopodobniej nie musisz nawet iść do sklepu, bo wszystkie potrzebne składniki masz w kuchni. Wystarczy skórka z cytryny i opakowanie sody oczyszczonej. Cytryna będzie oddawać świeży aromat, a soda pochłonie wszystkie zapaszki, które ulatniają się z jedzenia. Plastikowy pojemnik napełnij kilkoma łyżeczkami sody i połóż na niej pokrojoną skórkę z cytryny. Odświeżacz umieść na półce lodówki, a po kilku godzinach soda poradzi sobie z brzydkim zapachem. Co tydzień wykonuj te samą mieszankę ze świeżych produktów, by nie traciła na mocy. Soda ma również właściwości pochłaniające wilgoć, dlatego naprawdę warto trzymać ją w chłodziarce.

Odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. Freepik
Odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. Freepik

Zadbaj również o higienę lodówki

Owszem, pochłanianie zapachów ma sens, lecz jeśli lodówka jest brudna, ciężko będzie tu mówić o skuteczności. Przed zastosowaniem odświeżacza, najlepiej zrobić generalne czyszczenie lodówki. Po pierwsze wyciągnij całą żywność, a następnie półki i szuflady. Zrób mieszankę octu i wody, a następnie przetrzyj ścianki lodówki i wytrzyj je do sucha. Sprawdź wyciągniętą żywność, bo być może są tam produkty sporo po terminie lub takie, które zaczynają się psuć. Kiedy już masz pewność, że wszystko jest dobre, warto umieścić niektóre rzeczy w zamykanych pojemnikach. Mamy tu na myśli szynki pakowane w plastik, sery czy mięso. Będzie higieniczniej, gdyż bakterie nie będą miały jak się dostać do pojemnika. Podobnie z zapachem, który nie będzie uciekał do wnętrza urządzenia. Po wszystkim ponownie uzupełnij półki i wstaw odświeżacz do lodówki.

odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. Freepik
odświeżacz do lodówki z sody i skórki z cytryny, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także