PoradyLajfhakiWsyp 2 czubate łyżki do toalety i zanurz w niej szczotkę. Rano będzie jak nowa

Wsyp 2 czubate łyżki do toalety i zanurz w niej szczotkę. Rano będzie jak nowa

jak wyczyścić szczotkę do toalety fot. freepik
jak wyczyścić szczotkę do toalety fot. freepik
05.07.2023 18:04

Szczotka do mycia toalety jest w każdej łazience i na pozór wydaje się czysta. Jednak często zapomina się o regularnym czyszczeniu i dezynfekcji. Do utrzymania jej czystości sprawdzą się domowe oraz tanie preparaty przygotowane samodzielnie w domu. Podpowiadamy jak wyczyścić szczotkę do toalety.

Ten łazienkowy przedmiot jest odrażający i upychany w najgłębszy kąt za toaletą. Sama myśl o czyszczeniu ręcznym szczotki do toalety wywołuje niechęć. Mimo to istnieją metody, które skutecznie domyją ją same. Wystarczy zabrać je z kuchni i wylać lub posypać powierzchnię szczotki.

Jak wyczyścić szczotkę do toalety sodą oczyszczoną?

Obraz

Czyszczenie octem i sodą oczyszczoną szczotki do toalety

Drugim domowym środkiem czyszczącym jest ocet, który jest przede wszystkim mocno dezynfekujący. Wystarczy wlać go pojemnika na szczotkę, a następnie dosypać sody oczyszczonej i zanurzyć w roztworze szczotkę do toalety. Teraz przez kilka minut można obserwować, jak brud skutecznie zostaje usunięty ze szczotki. Na koniec należy umyć pojemnik i wypłukać szczotkę wodą oraz pozostawić do wysuszenia. Można też przygotować ultra skuteczny środek myjący do szczotki, wystarczy 1/2 szklanki octu, kilka kropel wody utlenionej oraz pół łyżki sody oczyszczonej. Po zmieszaniu wszystkich składników trzeba wylać miksturę na szczotkę do toalety na kilka minut, a następnie opłukać gorącą lub wrzącą wodą. Dzięki temu zabiegowi szczotka będzie wyglądać jak nowa, bez najmniejszych zabrudzeń i bakterii.

Obraz

Jak usunąć przykry zapach ze szczotki do toalety?

Regularne czyszczenie i higiena szczotki do toalety jest podstawą. Mimo to często unosi się w toalecie przykry zapach z pojemnika na szczotkę. Wystarczy dodać do niego kilka kropli olejku eterycznego np. miętowego, a problem zniknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także