PoradyLajfhakiWyjmij z lodówki i zabierz na działkę. Ochroni pomidory przed chorobami

Wyjmij z lodówki i zabierz na działkę. Ochroni pomidory przed chorobami

nawóz pobudzający wzrost fot. genialne.pl
nawóz pobudzający wzrost fot. genialne.pl
26.06.2023 15:47

Nawożenie to ważny element pielęgnacji roślin. Potrzebny jest im do prawidłowego wzrostu. Możesz użyć do tego gotowej mieszanki ogrodniczej lub zrobić domowy nawóz pobudzający wzrost z naszego przepisu. To naprawdę proste!

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, aby samodzielnie zrobić nawóz. Nie potrzeba do tego większych umiejętności. Odżywka naszej receptury pobudzi twoje rośliny. Pomidory, ogórki i inne warzywa będą silniejsze i zdrowsze. Podpowiadamy, krok po kroku, jak ją zrobić.

Jak pobudzić rośliny do wzrostu?

Rośliny można aktywować do wzrostu na różne sposoby. Do wyboru masz pójście na łatwiznę i wybór nawozu w formie gotowej już mieszanki ogrodniczej lub zrobić go samodzielnie w domu. Z pewnością domowe odżywki nie są mniej skuteczne niż sklepowe odpowiedniki. To tańsza alternatywa. Możliwości jest sporo, często stosuje się nawóz z fusów kawy, skorupek jajek - całych lub zmielonych. Popularne są też odżywki z gnojówki z pokrzywy, ale też z użyciem drożdży. Dzięki jego zastosowaniu twoje uprawy będą rosły właśnie, jak na przysłowiowych drożdżach, a ty zbierzesz pełne koszyki warzyw i owoców. Przygotowanie takiej domowej odżywki jest niezwykle proste. Aby ci to ułatwić, przygotowaliśmy dla ciebie instrukcję krok po kroku. Nie zamienisz już tego nawozu na żaden sklepowy zamiennik!

natali_ploskaya/freepik
natali_ploskaya/freepik

Domowy przepis na nawóz pobudzający wzrost

Jak już wspomnieliśmy, domowy nawóz z drożdży jest prosty w przygotowaniu. Poza samymi drożdżami potrzebujesz również 10 litrów wody. Rozkrusz je do miski i zalej wodą, po czym zamieszaj i odstaw na godzinę. Po upływie tego czasu możesz spokojnie podlać tym swoje rośliny, niezależnie, czy masz je w ogrodzie, czy na balkonie. Jest jeszcze jedno "ale" - woda pod zrobienie odżywki powinna być miękka, dlatego zastosuj wodę przefiltrowaną, może być też deszczówka, jeśli takową posiadasz zebraną. Mamy dla ciebie jeszcze drugi przepis: 100 gram drożdży zasyp 2 szklankami cukru i odstaw na dwie godziny. Po tym czasie zalej drożdże 10 litrami letniej wody i odstaw na co najmniej tydzień do fermentacji. Tak przygotowaną miksturę rozcieńcz przed użyciem, najlepiej w proporcji 1 szklanka nawozu na 10 litrów wody. Podlewaj rośliny regularnie od wiosny aż do końca lata.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także