PoradyLajfhakiWypróbowałam trik na za ciasne buty. W końcu nie uciskają ani nie uwierają

Wypróbowałam trik na za ciasne buty. W końcu nie uciskają ani nie uwierają

za ciasne buty fot. genialne.pl
za ciasne buty fot. genialne.pl
29.09.2023 15:32

Kupując buty w sklepie, szczególnie buty skórzane, mogą wydawać nam się idealnie dopasowane. Ale jeśli masz problem z puchnącymi nogami, potem zakupiona para okazuje się za ciasna. Nie musisz oddawać ich od razu do sklepu i wymieniać na inne. Wykorzystaj trik na za ciasne buty i ciesz się z ich noszenia.

Często, kiedy mamy za ciasne buty, na naszych nogach pojawiają się obtarcia i zaczynają nas boleć stopy - szczególnie palce. Nie jest to komfortowe i może doprowadzić do problemów z nogami. Nie pozbywaj się takich butów - domowe sposoby będą dla ciebie ratunkiem.

Trik na za ciasne buty

Zakup zbyt ciasnych butów może się zdarzyć każdemu. Nie oznacza to, że zmarnowaliśmy pieniądze ani że trzeba je wyrzucić lub oddać. Są sprytne triki, dzięki którym możesz je rozciągnąć, aby pasowały w sam raz! Niewymagają one dużo czasu, ani też męczenia się. W przypadku tego patentu zastosuj temperaturę! Zadziała zarówno ciepło, jak i zimno, więc masz alternatywę. W naszym przypadku zastosowaliśmy zamrażarkę! Po prostu nalaliśmy trochę wody do dwóch woreczków strunowych (do połowy -to ważne!), potem je zamknęliśmy i włożyliśmy do ciasnych butów. Zwróć uwagę, aby woda w woreczku dokładnie wypełniała wnętrze obuwia. Następnie umieść je w zamrażarce na kilka godzin. Woda zmieni się w lód, a następnie zwiększy swoją objętość w woreczkach, dzięki czemu rozciągnie za ciasne i niewygodne buty. Problem będzie z głowy!

Cropped photo of a woman sitting on the sofa and taking off her high-heels on the carpet
Cropped photo of a woman sitting on the sofa and taking off her high-heels on the carpet

Trik z gorącym powietrzem

Mamy dla ciebie jeszcze drugi trik, tym razem z wykorzystaniem suszarki. Gorące powietrze pozwoli rozszerzyć buta. Zrobisz to w kilku prostych krokach:

  • nałóż na stopę dwie pary skarpet,
  • potem włóż buty,
  • podgrzewaj je suszarką przez kilka minut.

Gorące powietrze uelastyczni materiał, zaś nałożone skarpety rozciągną buty. Problem zniknie na dobre, a ty będziesz mógł spokojnie je nosić bez żadnych przeszkód. Zastosuj ten trik nie tylko na skórzanych butach, ale też botkach, balerinkach i innych. Nie zadziałają te triki jednak na buty materiałowe.

Portrait of expressive woman holding sneakers and heeled shoes isolated on red studio background
Portrait of expressive woman holding sneakers and heeled shoes isolated on red studio background
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także