PoradyLajfhakiWyrwij z korzeniami i ułóż w spiżarni. Myszy się nie pojawią

Wyrwij z korzeniami i ułóż w spiżarni. Myszy się nie pojawią

dziewanna na myszy fot. freepik
dziewanna na myszy fot. freepik
01.09.2023 12:45

Gryzonie mogą zalęgnąć się w poszukiwaniu schronienia lub pożywienia w naszej piwnicy, lub na strychu. Jeśli nie mamy kota, który mógłby je wyłapać, trzeba zastosować inne metody. Podpowiadamy, jak działa dziewanna na myszy.

Myszy, chociaż wydają się być małe i słodkie, to domowe szkodniki, które potrafią napędzić niemałego stracha. Często na pozbycie się ich stosuje się pułapki z trutkami, nie jest to jednak rozwiązanie humanitarne. Dlatego polecamy ci zastosować dziewannę.

Jak pozbyć się gryzoni z domu?

Zbliżająca się powolnymi krokami jesień zwiastuje ulewne i chłodne dni. To okres, kiedy zwierzęta bezdomne będą szukały schronienia. Nie tyczy się to jedynie kotów czy psów, ale też gryzoni, które będą próbowały wejść do naszych domów, by się ogrzać i znaleźć coś do jedzenia. Wystarczy dziura w dachu, otwór w ścianie, czy otwarte okno od piwnicy, aby się w nim zalęgły. Jest to niemały problem, szczególnie że myszy są szkodnikami, a osoby z fobią potrafią doprowadzić do zawału serca. Jeśli nie chcesz, aby zalęgły się w twoim domu, zacznij od działań prewencyjnych. Utrzymuj pomieszczenia - szczególnie strych i piwnice - w czystości. Regularnie wietrz je i nie doprowadzaj do wilgoci. Sprawdź też, czy nie trzeba zakleić szpar, czy dziur, przez które myszy mogłyby wejść. Jeśli już się zalęgną, miej serce i nie używaj sklepowych trutek - są zagrożeniem dla domowych zwierząt i dzieci.

Obraz

Tak działa dziewanna na myszy

Gryzonie te nie cierpią niektórych zapachów, które działają na nie odstraszająco. Dlatego zastosuj domowe sposoby, aby ich się pozbyć. Jeśli zauważysz ich obecność, wyłóż w miejscach, w których urzędują woreczki z lawendą. Możesz też użyć świeżych gałązek jałowca lub zielonych liści pomidorów. Odstraszająca będzie dla nich też ćwiartka z cytryny. My polecamy też dziewannę wyrwaną razem z korzeniem, ułożona w spiżarni, powstrzyma je od myszkowania w niej. To prosty i tani sposób, aby się ich pozbyć. Roślinę tą możesz spokojnie zasadzić w swoim ogrodzie, przyda się, ponieważ możesz z niej zrobić napar. Łyżkę suszu zalej dwiema szklankami wrzącej wody i parz pod przykryciem przed około 10 minut. Jego picie działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i moczopędnie.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także