PoradyLajfhakiNajlepsza pułapka na myszy. Postawił wiadro, wyłapał wszystkie

Najlepsza pułapka na myszy. Postawił wiadro, wyłapał wszystkie

najlepsza pułapka na myszy, fot. sceen z Youtube
najlepsza pułapka na myszy, fot. sceen z Youtube
25.08.2023 11:42

Najlepsza pułapka na myszy to nie ta ze sklepu, a przygotowana przez ciebie w domu. Szkodniki będą chętnie do niej lgnąć, a ty wyłapiesz je wszystkie za jednym razem. Sprawdź jak prosto ją przygotować, praktycznie bez żadnych kosztów.

Myszy są fobią wielu osób. Jeśli jakaś pojawi się w twoim domu, możesz nie zmrużyć oka, póki jej nie złapiesz. Łapki ze sklepu to nie najlepszy pomysł, dlatego warto zrobić coś samodzielnie, co nie wymaga od nas żadnych kosztów, a jest znacznie bardziej skuteczne.

Dlaczego myszy pojawiają się u nas w domu?

Lato powoli się kończy, a już wkrótce zaczną się pojawiać niższe temperatury, które sprawiają, że różne szkodniki wyruszają w poszukiwaniu schronienia. Insekty czy gryzonie bardzo chętnie chowają się w zakamarkach naszego domu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że z nimi mieszkamy. Myszy często poszukują jedzenia w naszych domach, więc jeśli masz tendencje do trzymania nieszczelnych opakowań z żywnością np. w garażu, nie dziw się, że mieszkają tam gryzonie. Jeśli już się pojawią, zadbaj o to, by je złapać, ale ich nie zabijać. Podpowiemy ci jak zrobić skuteczną pułapkę, bez krzywdzenia małych zwierzątek. Po złapaniu możesz je wyrzucić daleko od swojej posesji, by już więcej nie wróciły.

najlepsza pułapka na myszy, fot. freepik
najlepsza pułapka na myszy, fot. freepik

Najlepsza pułapka na myszy

Aby ją wykonać, potrzebujesz: wysokiego wiadra, kawałka mocnej folii, kleju i odrobiny zboża. Weź przeźroczystą folię i przyklej do ramy wiadra za pomocą mocnego kleju. Obetnij wystające brzegi, a na środku przetnij folię nożykiem, by powstał znak "x". Dziura powinna być na tyle duża, by mysz się do niej zmieściła. Posyp folię zbożem i wrzuć nieco do środka. Ustaw wiadro w pomieszczeniu, gdzie podejrzewasz obecność gryzoni. Zrób dwie podpórki, by szkodnik mógł z łatwością wdrapać się na wiadro. Mysz zacznie buszować po folii, lecz nie będzie świadoma tego, że na środku istnieje zapadnia. Jeśli znajdzie się w wiadrze, nie będzie w stanie z niego wyjść. Myszkę należy wyrzucić na wolność, z dala od domu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także