PoradyLajfhakiWyrzuciła te wszystkie gąbki do mycia naczyń. Zastąpiła je jedną

Wyrzuciła te wszystkie gąbki do mycia naczyń. Zastąpiła je jedną

gąbki do mycia naczyń fot. 
Шебби-Шик /youtube
gąbki do mycia naczyń fot. Шебби-Шик /youtube
05.09.2023 16:01

Zmywanie naczyń nie jest ulubioną czynnością w domu. Mimo to, jeśli nie chcemy, aby zalegała nam w zlewie sterta talerzy, trzeba to robić. Podpowiadamy, czym zastąpić gąbki do mycia naczyń. To sprytny i praktyczny trik.

Tradycyjne gąbki, którymi myjesz naczynia, po dłuższym użytkowaniu stają się nieatrakcyjne i szybko pleśnieją. Sprawia to, że trzeba je często wymieniać, a co za tym idzie dokupywać nowe. Dlatego warto zastosować alternatywę. Taka gąbka nie tylko szybciej schnie, ale i ładnie się prezentuje.

Czym zastąpić gąbki do mycia naczyń?

Zrób gąbkę z tiulu, który zamiast wyrzucać, możesz ponownie wykorzystać. Oto jak ją zrobić:

  • weź kawałek nylonowego tiulu,
  • wytnij z niego pasek o wymiarach 15 cm x 80 cm,
  • weź sznurek i zrób z niego supełek,
  • materiał nylonu złóż w rękach w harmonijkę,
  • sznurkiem zrób pętelkę na środku i zwiąż tiul,
  • zrób z niego gąbkę i używaj do mycia naczyń.

Materiał ten jest dużo wygodniejszy, niż w przypadku tradycyjnej gąbki i po zawieszeniu na kranie szybciej wysycha. To duży plus, ponieważ nie ma aż tak dużego ryzyka pojawienia się pleśni. Odkąd poznaliśmy ten trik, wszystkie inne akcesoria do mycia naczyń, a szczególnie gąbki poszły w zapomnienie! Zrobienie myjki z nylonu jest proste i zajmie ci dosłownie kilka minut!

gąbki do mycia naczyń fot. 
Шебби-Шик / youtube
gąbki do mycia naczyń fot. Шебби-Шик / youtube

Ekologiczne gąbki do mycia naczyń

Na rynku jest wiele alternatyw tradycyjnych gąbek. My stosujemy również gąbki roślinne, które wykonane są w 100% z celulozy. Są w pełni ekologiczne i zgodne z ideą zero waste, czyli nie marnuj. Po jej zużyciu wyrzucamy taką gąbkę do kompostownika. Taką gąbką umyjesz też blaty i inne powierzchnie, również w łazience. Nie generuje ona też zapachu i można ją prać w zmywarce razem z naczyniami lub w pralce, dzięki czemu jest prosta do zdezynfekowania. Niektórzy stosują też myjki do naczyń wykonane z kokosowego włosia. Genialnie zbierają brud, a dzięki gęstej głowicy idealnie trafiają w każde zakamarki. Taką szczotkę możesz spokojnie używać przez kilka miesięcy, a stosując ją, przyczyniasz się do zmniejszenia produkcji  plastikowych odpadów.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także