PoradyDomowe trikiWystarczy zwykła słomka, by telefon był jak nowy. Prosty i skuteczny trik

Wystarczy zwykła słomka, by telefon był jak nowy. Prosty i skuteczny trik

Słomka idealnie nadaje się do czyszczenia telefonu.
Słomka idealnie nadaje się do czyszczenia telefonu.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl
30.10.2023 12:06, aktualizacja: 20.12.2023 14:36

Co ma słomka do telefonu komórkowego? Teoretycznie nic, ale w praktyce może okazać się bardzo pomocna. Dzięki niej rozwiążesz pewien poważny problem. Może brzmi to trochę dziwnie, ale ten prosty trik naprawdę działa!

Zwykłe przedmioty miewają zaskakujące zastosowania. Tak jest m.in. ze słomką, która tradycyjnie jest wykorzystywana do sączenia napojów. Jeśli włożysz ją do telefonu komórkowego, osiągniesz naprawdę imponujące rezultaty. Wiemy, że w pierwszej chwili brzmi to niedorzecznie, ale słomka może sprawić, że twój telefon dłużej będzie działał sprawnie.

W czym pomoże słomka włożona do telefonu?

Słomka włożona do telefonu to prosty patent na wyczyszczenie go. Wszyscy wiemy, że w zakamarkach takich jak wejścia ładowarki czy słuchawek, a także głośnik gromadzi się mnóstwo kurzu. Są to miejsca bardzo trudno dostępne, więc nie masz jak wyciągnąć z nich zabrudzeń bez rozkładania urządzenia (co może zakończyć się uszkodzeniem go lub utratą gwarancji). Jedyną bezpieczną opcją jest użycie sprzężonego powietrza. Oczywiście można kupić je w sklepie z elektroniką (nie jest nawet bardzo drogie), ale równie skutecznie sprawdzi się nasz trik ze słomką. Najlepsze jest to, że wykonasz go zupełnie za darmo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przygotować słomkę do czyszczenia telefonu?

Aby wykorzystać słomkę do czyszczenia telefonu, musisz ją odpowiednio przygotować. Poza rurką do napojów potrzebujesz również plastikowej butelki, a konkretnie jej górnej części (wraz z nakrętką!), dłuta lub lutownicy oraz kleju (najlepiej gorącego). Za pomocą wybranego narzędzia zrób w nakrętce od butelki otwór, przez który będziesz mógł bez przeszkód przełożyć słomkę (uważaj, by nie wyszedł za szeroki). Następnie umieść rurkę w otworze tak, by kawałek znajdował się wewnątrz kielicha butelki a kawałek na zewnątrz. Przytwierdź słomkę do nakrętki gorącym klejem i zaczekaj, aż preparat całkowicie wyschnie. Na koniec umieść w kielichu z butelki rurę odkurzacza (tak, by słomka znajdowała się wewnątrz niej). Tak przygotowana instalacja jest gotowa do wyciągania z zakamarków telefonu kurzu i okruszków.

Jak korzystać z tego gadżetu?

Jak wspomnieliśmy, słomka powinna zostać włożona do telefonu, a konkretnie wsunięta w jego zakamarki. Jeśli się nie mieści, wystarczy, że przyłożysz ją do obudowy – w ten sposób również wyciągniesz z trudno dostępnych miejsc wszystkie drobinki i paprochy. Uruchom odkurzacz, odczekaj chwilę o gotowe! Po kurzu i drobinkach nie pozostanie nawet najmniejszy ślad. Wykorzystując ten patent, możesz wyczyścić porty USB, HDMI oraz inne gniazda przy komputerze, telewizorze i innych domowych sprzętach. Słomka i cała zbudowana wokół niej instalacja przydadzą się nie tylko do czyszczenia telefonu. Bez przeszkód możesz wykorzystać ją także przy sprzątaniu. Świetnie nada się do wyciągania drobnych zabrudzeń z różnych zakamarków w domu oraz samochodzie. To, w jaki sposób jej użyjesz, zależy od twoich potrzeb oraz pomysłowości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także