PoradyLajfhakiWysypuję na blaszkę i włączam piekarnik. Brud i przypalenia znikają

Wysypuję na blaszkę i włączam piekarnik. Brud i przypalenia znikają

jak wyczyścić blachę do pieczenia fot. getty images
jak wyczyścić blachę do pieczenia fot. getty images
19.06.2023 16:15

Nie wyobrażasz sobie życia bez pieczenia, ale irytuje cię czyszczenie blachy? Nie musisz przez to rezygnować z przyjemności. Podpowiadamy, jak wyczyścić blachę do pieczenia w prosty sposób.

Nie ma nic przyjemniejszego od zapachu świeżo upieczonych ciastek. Roznoszący się po całym domu aromat sprawia, że cieknie ślinka. Co zrobić, kiedy ciasto wyleje nam się na blachę i zaschnie? Zapomnij o uporczywym drapaniu. Mamy dla ciebie skuteczny trik!

Jak wyczyścić blachę do pieczenia?

Czyszczenie akcesoriów kuchennych, a w tym blachy - nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Nie odbierze ci też radości z częstych wypieków! Jeśli twoja blacha pokryła się zaschniętym tłuszczem, resztkami jedzenia i innym brudem - mamy na to skuteczny sposób. Bez drapania, długiego namaczania I używania jakichkolwiek środków! Potrzebne do jej wyczyszczenia będą ci dwa produkty - soda oczyszczona i sól. Za ich pomocą usuniesz wszystko, co nawarstwiło się na blasze. Te dwa uniwersalne środki czyszczące poradzą sobie z nawet najbardziej zaschniętym i trudnym brudem!

Obraz

Wypróbuj ten domowy sposób

Soda oczyszczona to królowa wśród domowych środków czyszczących. Nadaje się do przygotowania wielu mikstur, którymi wyczyścisz sprzęt kuchenny, odbarwisz pranie, a nawet zrobisz pastę do czyszczenia kuchenki. Świetnie nadaje się też do pieczenia. My wykorzystujemy ją wraz z solą do mycia blachy do pieczenia. W jaki sposób? Najpierw przemywamy ją wodą i suszymy, a potem posypujemy nimi jej dno. Soda oczyści jej powierzchnię, a sól sprawi, że trudny brud o wiele łatwiej z niej zejdzie. Po posypaniu nimi blachy wkładamy ją do piekarnika i włączamy go na 30 minut, ustawiając na temperaturę 200 stopni. Dojdzie do reakcji obu produktów z osadem i tłuszczem, a w efekcie zostaną one rozpuszczone i łatwo będzie je wyczyścić. Po 30 minutach, wyłącz piekarnik i zostaw blachę do schłodzenia, a następnie umyj ją płynem do naczyń - będzie czysta jak nowa. A ty znów będziesz mógł wrócić do pieczenia ulubionych ciast i innych przysmaków.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także