ZagadkiPodchwytliweZagadka, którą potrafi rozwiązać tylko 1% osób na świecie. Wstaw odpowiednie liczby

Zagadka, którą potrafi rozwiązać tylko 1% osób na świecie. Wstaw odpowiednie liczby

Zagadka matematyczna, która wymaga sprytu
Zagadka matematyczna, która wymaga sprytu
Źródło zdjęć: © Canva
19.12.2023 17:17

Ta zagadka matematyczna potrafi zgubić niejedną osobę, która kiedykolwiek uważała, że jest dobra z przedmiotów ścisłych. Dodawanie liczb to bułka z masłem, lecz w tym wypadku trzeba się wykazać sprytem. Możesz wykonać ten test na swojej drugiej połówce lub przyjacielu. Jeśli podołają, koniecznie wymyśl jakąś nagrodę, bo to nie lada wyczyn.

Pomysł na zagadkę został zaczerpnięty z filmiku, który stał się wiralem na platformie TikTok. Pochodzi z konta @blogerwojciech, gdzie mężczyzna testuje partnerkę, by ta rozwikłała niecodzienną zagadkę. Okazuje się, że poza zmysłem matematycznym i tradycyjnymi regułami, trzeba wykazać się niezłym sprytem i nieco poprzestawiać liczby.

Zagadka matematyczna dla prawdziwego spryciarza

Masz dostępne osiem różnych liczb. Trzeba dodać trzy z nich, by uzyskać wynik 30. Mimo że zadanie wydaje się proste, to po pierwszych kilku próbach zaczynają się schody. Otóż jakkolwiek byś nie wymieniał składników, to zawsze brakuje idealnie dopasowanych liczb, które pomogą uzupełnić wynik. W tym momencie trzeba się zastanowić, jakie mamy opcje do wyboru i czy da się jakoś nagiąć zasady. Skoro nie ma opcji, by dodawanie tych liczb przyniosło poprawny wynik, trzeba je... odwrócić.

Tak, dokładnie to, co widzisz. Wystarczy, że odwrócisz karteczkę z numerem "9", a dziewiątka zamieni się w "6" i w ten sposób jesteśmy w stanie dodać liczby 6+13+11. Wyjdzie nam poprawny wynik. Nim ktoś zacznie się oburzać, że przecież nikt nie powiedział o takiej możliwości, trzeba zaznaczyć, że ta zagadka matematyczna ma na celu pobudzić naszą wyobraźnię i wykorzystać nasz spryt. Właśnie dlatego wszystkie chwyty są dozwolone. Tylko prawdziwi geniusze są w stanie ją rozwiązać!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Komentarze pod filmikiem mówią, że to wcale nie takie proste

Rozwiązanie zagadki matematycznej nie jest takie oczywiste. Jest sporo osób, które piszą, że to łatwizna, lecz tak naprawdę nie podają poprawnego rozwiązania. Sugeruje to, że nie do końca są pewni swojej odpowiedzi. Niektórzy bez ociągania wymieniają poprawne działanie i tłumaczą, skąd wzięło się ich założenie. Znajdzie się również grupa osób, która nie do końca uważała na matematyce i dodaje liczby, które dają inny wynik niż 30.

Działania matematyczne poprawiają logiczne myślenie
Działania matematyczne poprawiają logiczne myślenie© Freepik | freepik

Trzeba zaznaczyć, że każdy z nas jest tylko człowiekiem i ma prawo do niewiedzy i pomyłek. To, że matematyka nie jest naszym konikiem, nie oznacza, że jesteśmy mniej wartościowi. Zapewne istnieje mnóstwo innych dziedzin, w których możemy nazwać się prawdziwymi ekspertami. Nie wolno się zniechęcać i warto dalej próbować z zagadkami, które pobudzają nasz umysł do pracy. Twoje szare komórki potrzebują stałej stymulacji, a trening mózgu jest w stanie ci ją zapewnić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także