Widzisz liczbę na obrazku? Tylko geniusze potrafią dostrzec ostatnią cyfrę
Trening mózgu ma na celu pobudzenie naszych komórek, które odpowiadają za lepszą pamięć, spostrzegawczość czy przyswajanie nauki. Jedną z metod jest praca z kolorami i kształtami, gdy musimy odczytać ukryte konkretne liczby i litery. To również potwierdzenie na to, czy nasz wzrok działa prawidłowo. Poniższą zagadkę potrafi rozwiązać zaledwie 3 proc. ludzi!
28.11.2023 | aktual.: 28.11.2023 19:26
Mózg człowieka można porównać do komputera. Różnią się tym, że mechanizm sprzętu ma pewne ograniczenia, a mózg jest pozbawiony takich barier. Niestety wiele osób nie ćwiczy go we właściwy sposób, przez co umysł przechodzi w stan uśpienia. Aby do tego nie doszło, trzeba pobudzać jego działanie, a jednym z takich sposobów są zagadki i łamigłówki.
Potrafisz odczytać liczbę z obrazka? Prawdziwy z ciebie szczęściarz
Wpisując w wyszukiwarkę frazę "zagadki logiczne", "łamigłówki" czy "obrazki pobudzające myślenie", natrafimy na mnóstwo różnorakich wyników. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ich rozwiązywanie, aby nasz mózg zaczął działać na wyższych "obrotach" niż dotychczas. Zaczniesz postrzegać świat na zupełnie innym poziomie świadomości.
Jednym z takich testów jest obrazek stworzony przez muzykolożkę publikującą na Instagramie pod pseudonimem @thefigen. Grafika przedstawia czerwone tło, na którym kryje się zaszyfrowana liczba. Na pierwszy rzut oka większość z nas nie jest w stanie zobaczyć żadnych liczb. Wystarczy wytężyć wzrok, a zagadka zostanie rozwiązana. Większość internautów uważa, że pierwsze dwie są banalne, lecz trzecia bywa nieco problematyczna.
Ciekawostką jest fakt, że wielu ludzi (oprócz czerwonego tła) nie widzi zupełnie nic na planszy. Zakładamy, że są to osoby z wadą wzroku, która utrudnia im odnalezienie ledwie widocznych cyfr. Pierwsze dwie to 5 i 7, lecz trzecia jest nieco podchwytliwa. Padają różne odpowiedzi, lecz prawidłowa odpowiedź na tę zagadkę to 571. Zdałeś test?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka ma zasadniczy wpływ na działanie naszego mózgu
Czy wiesz, co jest najpiękniejsze w sztuce? To, że każdy z nas widzi ją zupełnie inaczej. Dla jednego pięć plam na kartce może być odwzorowaniem drogi mlecznej w kosmosie, inny powie, że to przypadkowe kleksy. Kolor, kształt, faktura – każdy z tych elementów działa na nasz mózg niczym zapalnik. Poznajemy sztukę poprzez dotyk, wzrok czy zapach. Niektóre niepozorne obrazy mogą przywoływać zapomniane sytuacje z przeszłości, które nasz mózg wyeliminował z powodu traumy, jaką doznaliśmy.
Dzieci są szczególnie wrażliwe na odkrywanie prawdy w artyzmie. Ich rozbujała wyobraźnia pozwala wyrzucić wszystkie emocje, jakie się w nich znajdują. Nie bez powodu maluchy po traumatycznych przeżyciach malują mroczne obrazki, które często ukazują groteskowe sceny, których był świadkiem. Już od małego warto otaczać dziecko sztuką, by wzbogaciło zasób wiedzy i mechanizm poznawczy. Dzięki temu w przyszłości będzie mieć jasny umysł, który będzie otwarty na nowe pomysły i rozwiązania.