PoradyZakopuję słoik w doniczce. To sprytny patent mojego męża

Zakopuję słoik w doniczce. To sprytny patent mojego męża

Gdzie chować pieniądze? Fot. Freepik
Gdzie chować pieniądze? Fot. Freepik
23.08.2023 18:12

Zdarza ci się mieć w domu sporo gotówki i nie wiesz, jak bezpiecznie ją przechowywać? Puszka na ciastka to raczej oklepany pomysł i nawet największy amator wśród złodziei ją sprawdzi. Podpowiadamy, gdzie chować pieniądze, by nie dostały się w niepowołane ręce.

Skrytki na pieniądze przydają się, gdy obawiasz się złodziei lub gdy masz współlokatorów, których nie darzysz tak wielkim zaufaniem, by trzymać pieniądze na widoku. Jest kilka miejsc, w których niewiele osób postanowiłoby szukać pieniędzy. Właśnie dlatego warto je tam umieścić. Niektóre są naprawdę nietypowe, ale właśnie dlatego idealnie nadają się na domowe "sejfy".

Gdzie chować pieniądze w domu?

Załóżmy, że masz do przechowania 1000 zł. Gdzie schować takie pieniądze? Jest kilka prostych, a zarazem bezpiecznych kryjówek. Jeśli masz w domu sporo książek, możesz ukryć gotówkę w jednej z nich (lub rozłożyć ją w kilku). Zapamiętaj tytuł i odstaw ją na półkę. Jeżeli natomiast masz kwiaty w plastikowych osłonkach, umieść pieniądze w woreczku, a następnie wrzuć do jednej z osłonek i przykryj doniczką z rośliną. Prostą, ale skuteczną metodą jest umieszczenie banknotów w kopercie. Tak, wiemy, że to połączenie wydaje się oczywiste, ale tak spakowane pieniądze możesz ukryć w wielu różnych, mało widocznych miejscach (np. na lodówce lub wysokiej szafie) lub przykleić pod szufladą czy jedną z półek. Jeśli masz metalową szafkę lub półkę, możesz też przymocować do niej banknoty za pomocą magnesów.

Gdzie chować pieniądze? Fot. Freepik
Gdzie chować pieniądze? Fot. Freepik

Jakie są nietypowe skrytki na pieniądze?

Opisane wcześniej skrytki to dla ciebie za mało? W takim razie mamy jeszcze kilka nietypowych propozycji na miejsca, gdzie można chować pieniądze.

    • Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, z pewnością masz też w domu flet. Rozłóż go, włóż do środka pieniądze zwinięte w rulon i złóż ponownie. Nikomu nie przyjdzie do głowy, by tam szukać gotówki.
    • Możesz wykonać skrytkę w doniczce. Umieść pieniądze w niewielkim słoiku. Pomaluj jego wieczko na czarno i naklej na nim kamień. Następnie zakop naczynie w doniczce tak, by wieczko było delikatnie zasypane ziemią. Dzięki kamieniowi będziesz mógł łatwo je zlokalizować.
    • Kupujesz ryż lub kaszę w woreczkach? Wykorzystaj kartonik jako skrytkę na pieniądze na czas swojego wyjazdu. Otwórz opakowanie tak, by go w żaden sposób nie uszkodzić. Umieść pieniądze między woreczkami i zaklej pudełko, używając kleju w sztyfcie.
    • W czasie urlopu nie trzymaj pieniędzy w kieszeni! Jeśli masz zamiar nosić przy sobie większą kwotę, wykorzystaj czapkę z daszkiem. Zwykle ma ona od spodu materiałową zakładkę. Złóż banknoty i wsuń za pasek materiału i załóż czapkę na głowę. Gotówka będzie bezpieczna. Uważaj jedynie, by nie wypadła, gdy będziesz zdejmować czapkę z głowy.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także