PoradyLajfhakiZałóż folię aluminiową na klamkę. Chroni przed włamaniem

Załóż folię aluminiową na klamkę. Chroni przed włamaniem

folia na klamce, fot. Genialne
folia na klamce, fot. Genialne
07.10.2023 07:02, aktualizacja: 07.10.2023 08:54

Okazuje się, że folia aluminiowa sprawdza się nie tylko w kuchni. W efekcie może nas bardzo zaskoczyć, jako rozwiązanie wielu nieprzyjemnych kłopotów. Podpowiadamy, jak może się przydać folia na klamce.

Mimo że, brzmi absurdalnie lub wywołuje śmiech, to potrafi przynieść wiele korzyści. Ten niepozorny gadżet z kuchennej szafki ma nie tylko szczelnie przechować świeże jedzenie. Można wykorzystywać go do owijania zmarzniętych stóp lub zwiniętych z niego kulek używać do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Jednak na tym jego możliwości się nie kończą.

Dlaczego folia na klamce?

Sposób ten zyskał niebywałą popularność za granicą, gdzie wiele osób wykorzystuje go z niemałym powodzeniem. Nie chodzi tutaj o żadne sztuczki lub wykonywanie rytuałów, a raczej poczucie bezpieczeństwa. Folia aluminiowa ma gładką strukturę, którą w bardzo łatwy sposób można naruszyć. Właśnie ta jej cecha jest w tym sposobie najważniejsza. Wystarczy, że delikatnie owiniesz folią klamkę od swoich drzwi np. wejściowych. To niezwykle sprytna metoda na rabusiów, którzy tylko czekają na to, aby dostać się do wnętrza mieszkania. Folia pozostawiona na klamce od razu wskaże na to, czy ktoś nie próbował dostać się do domu. Dlatego zacznij się niepokoić, jeśli jej struktura jest pognieciona lub uszkodzona. Warto dodać, że folia wydaje charakterystyczny dźwięk, który również powinien nas zaalarmować. Bardzo często niczego nieświadomy złodziej wywoła szelest, który może go spłoszyć.

folia aluminiowa do piekarnika fot. genialne.pl
folia aluminiowa do piekarnika fot. genialne.pl

Czy folia na klamce ochroni nasz dom?

Nie daje ona gwarancji na to, że nasz dom jest bezpieczny. Jednak w znacznym stopniu może skutecznie zniechęcić do próby włamania. Trik ten może także dezorientować złodzieja, ponieważ rzadko zdarza się, żeby ktoś miał klamki owinięte folią. Dlatego może bardzo skutecznie zniechęcić go na bardzo długo, wtedy z pewnością zacznie on szukać innej ofiary. Warto dodać, że rabunek jest często planowany dłuższy czas, a domostwo obserwowane przez kilka tygodni lub miesięcy. Dzięki temu złodzieje doskonale poznają plan dnia domowników, a zdarza się, że śledzą ich także w mediach społecznościowych. Dlatego tym bardziej założenie folii na klamkę jest dla nich dziwactwem. Zamiast folii można też użyć szklanki, która z hukiem oznajmi nam nieproszonych gości.

jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także